בני זוג שרכשו מחברת גוליבר חבילת טיול מאורגן וכשר לרומניה, ושילמו עליו 19,381 שקלים, גילו שמה שהובטח להם הוא רחוק מהמציאות ושאין להם מה לאכול. 

יום לפני היציאה לטיול חברת גוליבר קיבלה הודעה מספק הטיול "כנפי משק תור" על כך שהטיול הוקדם ביום ושהתנאים שהובטחו למטיילים שונו. בני הזוג, שלא ידעו מהשינוי, טסו עם הקבוצה לטיול בימים החדשים. רק לאחר שהגיעו לרומניה, נציג של חברת גוליבר עדכן את הבעל על כך שהטיול המאורגן אליו שובץ עם אשתו אינו כשר ושהם ינסו למצוא פתרון עבורם.

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

לטענת בני הזוג, מה שקרה בפועל זה שהם נאלצו לאכול בבתי המלון ירקות שלמים וביצים קשות. "הזמנו טיול מאורגן כשר ורק כאשר נחתנו ברומניה הודיעו לנו שהוא לא כזה. זה פגע לנו בטיול", טענו בני הזוג. השניים דרשו שיחליפו להם קבוצה או שיחזירו אותם לארץ אבל זה לא קרה.

תיירות בבוקרשט
שילמו המון כסף וגילו שאין להם מה לאכול בטיול. מסעדה בבוקרשט | צילום: Aleksandar Todorovic / Shutterstock

בסוף הטיול הם החליטו להגיש תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות באשדוד, על פיצוי בגובה עלות הטיול - 19,381 שקלים. מנגד, חברת גוליבר הגישה כתב הגנה בו טענה שברגע האחרון הספק ממנו נרכשה החבילה הודיע לה על השינוי במועד היציאה לטיול. לטענת החברה היא עדכנה את הבעל על השינוי. 

בנוסף, לטענת החברה, הבעל התקשר לנציגת החברה מחו"ל, לעדכן בכך שהטיול רגיל ולא כשר, והיא הפנתה את פנייתו לספק שדאג שיקבל עם אשתו ארוחות כשרות. הספק, כנפי משק תור, שנתבעה בתיק כצד ג' הגיש כתב הגנה בו הטיל את האחריות על גוליבר.

לטענת כנפי משק תור, תכנית הנסיעה לטיול הועברה לגוליבר ובנוסף נאמר להם על השינוי במועד הטיול ובמחיר, שכן טיול כשר יקר יותר מטיול רגיל. עוד נטען, כי גוליבר לא העבירה להם בהזמנה ששלחה כל ציון לגבי האוכל הכשר וצוין כי מדובר בנוסעים שמטיילים שבוע ימים כולל שבת.

הרשמת הבכירה, כרמית חדד, קיבלה את התביעה באופן חלקי. לדבריה, אין מחלוקת על כך שסופק לתובע טיול שלא עונה בקנה אחד עם הזמנתו ודרישותיו וגם לספק יש אחריות לעניין זה. "הנתבעת (גוליבר) לא טענה ולא הוכיחה מי מטעמה ביצע בדיקה כלשהי בשלב בו נמסר לה על ידי הספק על השינוי בטיול. מטעם הנתבעת לא הובא כל עד למתן עדות בעניין או להוכחת עניין עובדתי אחר ועל כן יש לקבוע כי הנתבעת כשלה בקיום חובתה ללקוח".

השופטת פסקה שבני הזוג יקבלו פיצוי של 5,000 שקלים ש-70 אחוז מתוכם ישולם על על ידי כנפי משק תור והשאר על ידי גוליבר. כמו כן ישולמו גם הוצאות משפט בסכום של כ-1,100 שקל.