אחרי ששנת 2022 סומנה כשנת הפריצה של הקרוזים מנמל חיפה, עם שלוש חברות בינלאומיות שפעלו כאן, ביחד עם מנו ספנות המקומית, עונת 2023 מתחילה היום באופן רישמי, עם תחילת ההפלגות של ה"קראון איריס" של מנו ספנות.

> כך נמל חיפה הפך למבוקש מאוד בעולם

האנייה תצא במגוון של הפלגות של 3,4,5 לילות, הפלגות של 7 לילות ושתי הפלגות מיוחדות של 11 לילות לאתרי תיירות מובילים כמו: סנטוריני, מטאורה, מיקונוס, כרתים,קורפו, רודוס. קונסטנצה שברומניה, דובורבניק וספליט שבקרואטיה, ורנה ובורגס בבולגריה, סלוניקי ופיראוס, לימסול ולרנקה בקפריסין מרמריס בטורקיה ועוד. 

ב"קראון איריס" יש 11 קומות והיא יכולה להכיל כ-2,000 נוסעים, 650 אנשי צוות משרתים את הנוסעים בשלוש מסעדות, 3 ארוחות ביום, מופעים בינלאומיים, 2 בריכות שחייה, ג'קוזי, מגלשת מים, מגרש כדורסל, חנויות דיוטי פרי, קזינו, ברים ובית כנסת. האוכל כשר בהשגחת הרב דיין מג'נבה.

קראון איריס (צילום: מנו ספנות)
צילום: מנו ספנות
קראון איריס (צילום: מנו ספנות)
צילום: מנו ספנות

קראון איריס (צילום: מנו ספנות)
צילום: מנו ספנות

View this post on Instagram

A post shared by Mano Cruise מנו ספנות (@cruise.mano)

במנו ספנות מציינים שב"קראון איריס" הוחלפו כל הרהיטים בסיפונים החיצוניים בריהוט יוקרתי, חודשו המושבים והכיסאות והוחלפו הווילונות בשטחי הציבור ובמסעדות. חודשו מקלחות בחדרים  ושודרג חדר הכושר. כמו כן, הוחלפה המערכת הלווינית ועתה ניתן לקלוט שידורי טלוויזיה של ערוצים ישראלים ובינלאומיים באיכות מעולה.

"הפכנו את הפלגות הקרוז שלנו למותג מוביל בקרב הקהל הישראלי ועדות לכך- המספר הגבוה של לקוחות חוזרים מדי שנה ורבים המפליגים כמה פעמים בשנה", אומר משה מנו, היו"ר והבעלים של קבוצת מנו ספנות.

כאמור, ההפלגות של ה"קראון איריס" זו רק הסנונית הראשונה לשנת 2023, כאשר חברת MSC צפויה להתחיל לשוט מנמל חיפה ב-27.4, רויאל קריביאן תצטרף ב-16.5 ו-NCL תחתום את העונה בהפלגות חורף החל מנובמבר.