סרטון מרתיח שעלה אתמול לטיק טוק, מראה כיצד נהג ג'יפ יוקרתי החליט להיכנס לתוך מעיין עין יזרעאל המבוקש, אליו מגיעים לא מעט מטיילים במהלך סופי השבוע. בסרטון נראה שהנהג מתעלם מהנזק שנגרם לסביבה ופשוט נכנס פנימה בעוצמה רבה ונוסע בו במהירות.

בקק"ל ראו בחומרה רבה את האירוע והגישו תלונה במשטרה. במשטרת המחוז הצפוני פתחו בחקירת נסיבות האירוע כדי לאתר את הנהג ולהבין מדוע נכנס למעיין עם הג'יפ בניגוד לנהלים.

מקק"ל נמסר בתגובה: "מדובר במכת מדינה עם רכבי שטח שמנסים לחדור לכל אתר. כולל לאתגר את רכבי השטח במעבר מחסומים וגופי מים. קרן קימת לישראל מקדמת בימים אלה את 'חוק היער' לשם אכיפה מוגברת ומניעת נזקים על ידי פעילות של רכבי שטח מכל הסוגים- טרקטורונים, ג'יפים ואופנועי שטח. היום תוגש תלונה במשטרה על ידי מס' גופים".

עין יזרעאל (צילום: ארז דגן)
מעיין עין יזרעאל | צילום: ארז דגן

 

עין יזרעאל: מעיין צלול ומלא במטיילים

עין יזרעאל מהווה נקודת פתיחה מרעננת להכרות עם עמק המעיינות שסוחף אליו אנשים מכל הארץ. המעיין ממוקם בין קיבוץ יזרעאל לכפר יחזקאל וההגעה אליו נוחה ופשוטה, בדרך עפר היוצאת מכביש 675.

 > מעיינות מומלצים בעמק המעיינות

מי המעיין נובעים מנביעה תת קרקעית הפעילה במשך כל השנה ויש האומרים שבימי הקיץ החמים שכל כך אופייניים לאזור, הנביעה פורצת ביתר שאת. גורם נוסף שעוזר לבריכה להישאר מלאה הוא הזרמת המים הקבועה מנחל חרוד.

עומק הבריכה משתנה ונע בין 60-100 ס"מ ובמרכז הבריכה יש משאבות מתקופת המנדט, שלשמחתנו אינן פעילות כיום. נקבת המעיין ממוקמת בסמוך. אתם תבחינו בתעלת מים ותוכלו אף להיכנס פנימה ולצעוד בה כמה עשרות מטרים.