מכירים את סיפור הילדים הידוע "זהבה ושלושת הדובים"? זה פחות או יותר מה שקרה לזוג ממרכז הארץ שהזמינו חופשה רומנטית באיטליה לפני עשרה חודשים מחברת "קווי חופשה". כשהזוג הגיע לבית המלון לפרוק את המזוודות ולנוח מעט הם פתחו את החדר וגילו בתוכה משפחה שלמה שכבר ישנה שם ושעליהם לחלוק איתם את החדר.

"הזמנו חדר זוגי פרטי וקיבלו חדר משותף עם עוד משפחה", טענו בני הזוג. "איבדנו את הפרטיות, החופשה שלנו נהרסה ונגרמה לנו עוגמת נפש גדולה". לדבריהם, בנוסף לזה, המרחק בין שדה התעופה לבית המלון היה כ-60 ק"מ והם נאלצו לנסוע באוטובוס במשך כשעתיים עד שהגיעו ליעד, דבר שלא ידעו עליו מראש.

בני הזוג טענו שחברת הנסיעות הציעה להם פיצוי מעליב של 100 דולר אותו דחו על הסף ולכן הגישו תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב. הם צירפו לכתב התביעה סרטון המחזק את טענותיהם.

חברת קווי חופשה הגישה כתב הגנה בו ציינה כי משך הנסיעה משדה התעופה למלון הוא שעה וחצי. לגבי העובדה שהם שוכנו בחדר יחד עם משפחה נוספת, טענה החברה כי בני הזוג טסו עם בני משפחה ורצו להיות בחדרים צמודים וכיוון שלא היו כאלה הם הוכנסו לחדר משותף שהיה פנוי.

השופט ד"ר מנחם (מריו) קליין שצפה בסרטון של בני הזוג הגיע למסקנה שעדותם הייתה אמינה בעיניו ועלתה בקנה אחד עם הסרטון ושאר המוצגים שהגישו בתיק. השופט קבע כי בני הזוג יפוצו על ידי החברה בסכום של 2,200 שקל. "הגעתי למסקנה כי התובעים הרימו את נטל ההוכחה בדבר הפערים בין מה שהובטח להם לבין חבילת הנופש שקיבלו", ציין השופט בפסק הדין. "עדותם הייתה קוהרנטית ועלתה בקנה אחד עם המוצגים ולכן היא אמינה בעיניי".

 >> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש