תקרית לא נעימה התרחשה הבוקר (שישי) במלון לאונרדו בטבריה לאחר שארבע משפחות משדרות שהיו אמורות לפנות את חדריהם עבור משפחות אחרות שהגיעו מהעיר להתארח במלון, סירבו בתוקף לעזוב את המקום ודרשו להישאר עד יום ראשון.

המשפחות שהו במלון לאחר שניתן תקציב לתושבי העוטף להתאווררות ל3 ימים לפי 250 שח לאדם ללילה, כדי שיוכלו לנוח מירי הרקטות לעבר העיר. סוכם שכל משפחה תשהה במלון יומיים, ולאחר מכן יגיעו משפחות אחרות מהעיר שיחליפו אותן. בגלל שכמות המשפחות שיכלו להתארח הייתה מוגבלת, בעירייה דאגו להוציא רק משפחות מהרווחה, מטופלות חוסן ומשפחות נפגעות פעולות איבה.

"היו צעקות מצד כמה מהמשפחות שסירבו לעזוב את החדרים ודרשו להישאר שם עוד. הנהלת המלון ונציגה של המתנ"ס ניסו להסביר להם שזה בלתי אפשרי להישאר ושעליהם להחזיר את המפתחות של החדרים", סיפר ל-mako תושב שדרות שהיה אמור לקבל היום חדר במלון. "הם חשבו רק על עצמם ולא על המשפחות האחרות שהגיעו להתאוורר מההפוגה ולהחליף אותם. גם אנחנו תושבי שדרות כמוהם, לא אנשים זרים והם לא היו צריכים להתנהג בצורה כזו. הרגשתי נורא".

תושב אחר מהעיר ציין ש"הם קיבלו הכול בחינם. המלון פינק אותם ודאג להם לכל דבר. וכשהגיע הזמן שלנו להיכנס לחדרים היו משפחות שהתעקשו להישאר ולא לצאת עד יום ראשון. הם חשבו רק על עצמם ולא חשבו שיש עוד משפחות שזקוקות קצת להפוגה ולשקט. אם הם רצו להישאר עד ראשון יכלו לעשות זאת במלון אחר. חוץ מזה, יש הפסקת אש והם יכלו לחזור הביתה ולא לעשות בלגן".

בשלב מסוים נשקלה אפשרות להזעיק שוטרים למקום כדי שירגיעו את הרוחות, אבל לאחר ויכוחים ממושכים וצעקות רמות הם הסכימו לפנות את חדריהם לטובת המשפחות האחרות.