רומן אברמוביץ'
רומן אברמוביץ'. רצה להיות קרוב למדבר | צילום: Mark Thompson, GettyImages IL
עם הון אישי של כ-12 מיליארד דולר, איל הנפט והעסקים, והאוליגרך הרוסי רומן אברמוביץ' יכול להרשות לעצמו מידי פעם לבזבז בראוותנות. וזה בדיוק מה שהוא עשה לקראת ליל הסדר כשהזמין 111 חדרים במלון היוקרתי בראשית במצפה רמון עבור משפחה וחברים.

רצה להיות קרוב למאורעות ההגדה

כדי להתחיל את החגיגות יעלה אברמוביץ', שהוא גם הבעלים של קבוצת הכדורגל האנגלית צ'לסי, על מטוס פרטי לשדה התעופה בן גוריון ביום ראשון, עם זוגתו דריה ז'וקובה וילדיהם אהרון ולאה. משם ימשיכו בלימוזינה (איך לא?) למלון. על פי דיווח הדיילי מייל המשפחה תארח קרובים וחברים לאירועי החג במלון מיום ראשון ועד חמישי בשבוע הבא בעלות של כ-450,000 דולר (1.5 מיליון שקלים). השיא של השבוע יחול כמובן בערב ליל הסדר ביום שני הקרוב ויערך במאהל שעוצב במיוחד עבור הפמליה במדבר.

על פי מקורות הדיילי מייל נאמר כי ברצונו של אברמוביץ' להיות קרוב למדבר כדי להרגיש קרוב יותר למאורעות ההגדה ובעיקר למלא את הדרישה בהגדה לפיה "חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים". מלון בראשית מכיל נוף יוצא דופן ומשקיף ממעלי 500 מטרים על מכתש רמון. הפעם האחרונה בה בילה אברמוביץ' את החג בישראל הייתה בשנת 2009 כשהוא שכר קומה שלמה עם 36 חדרים במלון רויאל ביץ' באילת.

סוויטות, נשיאותית מלון בראשית
סוויטה נשיאותית במלון בראשית. אולי פה הוא ישן? | צילום: אסף פינצ'וק

עם זאת, אברמוביץ' נוטה לבקר לא מעט בישראל ובשנה האחרונה ביקר בארץ חמש פעמים, כולל ביקורים למעבדות בתל אביב בהן בחן סטארטאפים חדשים, וכן השתתף באירוע גיוס כספים לעמותה שמקדמת חקירות ארכיאולוגיות ובה הוא תומך כלכלית. ואם לרגע חשבתם שלז'וקובה חסר, תדעו לכם שהיא עצמה מיליארדרית בלי שום קשר לבן זוגה. בתור מעצבת אופנה ואשת עסקים, ז'וקובה נולדה ברוסיה וגדלה בלוס אנג'לס עם אימה היהודייה אחרי שהוריה התגרשו, כך שרוב הסיכויים הם שגם היא תקרא מההגדה.

המלון עם הנוף הכי שווה - בראשית
מלון בראשית. הכי יציאה מעבדות לחירות | צילום: אסף פינצ'וק

 >> מה עושים בפסח? כל ההמלצות לאטרקציות המשפחתיות