מאות ישראלים גילו בימים האחרונים את "דובאי החדשה" ומסרבים לחזור לארץ לשבועיים בידוד במלונית קורונה. "ויתרתי על טיסות החילוץ כי אני צריך לחתום פה על הסכמים חשובים במיליוני דולרים בתחום הטכנולוגיה הירוקה ולכן העדפתי לנסוע לשארג'ה (Sharjah), אחת מהאמירויות, שהיא בעיניי דובאי חדשה. היא זולה יותר, כיפית, מלאה באטרקציות ונמצאת במרחק 45 דקות מדובאי" , גילה רן מבאר שבע, איש עסקים שנמצא בימים אלה באיחוד האמירויות.  

רן תכנן לחזור ביום שבת לישראל לאחר שיסיים את הפגישות שלו אבל כאשר שמע על כך שהוא צפוי לנחות ישירות במלונית קורונה למשך שבועיים הוא החליט להאריך את שהותו הלא צפויה בעוד שבועיים, מתוך מחשבה שעד אז הבידוד יבוטל. "ההוצאות גם לאנשי עסקים ולתיירים ישראלים שהחליטו להאריך את שהותם היא גדולה ולכן רובנו עברנו למלונות בשארג'ה וחסכנו אלפי דולרים", הוסיף רן.

שארג'ה, שנחשבת לעיר התרבות של איחוד האמירויות, ממוקמת במרחק של כ-45 דקות עד שעה נסיעה מדובאי ואפשר להגיע אליה במוניות, אוטובוס וגם ביאכטה. האמירות נבחרה על ידי ארגון הבריאות העולמי כעיר בריאה.

שטחה משתרע על פני 235 ק"מ ומתגוררים בה כמיליון בני אדם. יש בה נמל, קניונים ובתים מפוארים, מוזיאונים, נמל עם יאכטות וגם היא מציעה מגוון אטרקציות לתייר הישראלי במחירים הנמוכים בעשרות אחוזים מדובאי השכנה.

שארג'ה (צילום:  zohaib anjum, shutterstock)
צילום: zohaib anjum, shutterstock
שארג'ה (צילום:  FIFTY FRAME PRODUCTION, shutterstock)
צילום: FIFTY FRAME PRODUCTION, shutterstock

גם בני מירושלים וכמה מחבריו החליטו לעבור לשרג'ה הזולה במטרה לא לחזור לארץ ולהיות שבועיים במלונית קורונה. "נרוויח עוד עיר מדהימה וזולה, העיקר לא להיות במלונית שבעיניי היא בית מעצר ולא מלון", ציין בני. "אני נשאר פה עוד עשרה ימים בשארג'ה. ממה שהספקתי לראות היא אפילו יותר מגניבה מדובאי. יש בה הרבה שקט בגלל שהישראלים כולם דבוקים אחד בשני בדובאי. יש פה טיילת מדהימה שמשתרעת על פני עשרות קילומטרים עם נופים מדהימים ביופיים. אנחנו שכרנו דירת פאר בשליש מחיר מהמלון שבו היינו בדובאי".

ישראלים נוספים סיפרו כי ההחלטה לצאת מדובאי גרמה להם להכיר את שארג'ה ולהתאהב בה. "המחירים במסעדות נמוכים ב-50 אחוז מדובאי, כנ"ל לגבי אטרקציות, שיט יאכטות, טיולי ג'יפים והשכרת כלי רכב וכלה בשופינג וברכישת זהב", הוסיף ישראלי שעבר מדובאי היקרה ל"דובאי הזולה" - שרג'ה. "רמת בתי המלון מעולה ואפילו יש מלונות יוקרתיים יותר מדובאי וזולים משמעותית ממנה. הכי חשוב התושבים נחמדים מאוד וקיבלו אותנו יפה".