בזמן הסגר מרבית הצימרים בארץ סגרו את שעריהם וחלקם עשו הסבה והחלו לארח לטווח ארוך. בנוסף אליהם, עשרות צימרים ברחבי הארץ פועלים באופן מחתרתי ומציעים חופשות לטווח קצר, מתוך הנחה שהמשטרה לא תגיע אליהם. הצימרים הללו מאפשרים מקום מפלט למי שמחפש לבגוד, למסיבות רווקים ורווקות ולצעירים שעורכים מסיבות גיוס. 

במשטרה לא מעלימים עין מהתופעה ונלחמים בצימרים הפתוחים בניגוד לתקנות. כמה מהם נסגרו, בעליהם נקנסו ועשרות אורחים קיבלו קנס של 500 שקל כל אחד בגין הפרת הסגר.

בסוף השבוע האחרון פשטו שוטרי מחוז חוף על מתחם צימרים  בגליל המערבי בעקבות מידע מודיעיני שקיבלו לפיו  המקום פתוח ומגיעים אליו אורחים רבים. השוטרים ערכו תצפיות רבות על המקום ולאחר שווידאו שהמקום פועל בניגוד לחוק פשטו עליו. במקום היו שבעה אורחים, שלושה גברים וארבע צעירות. בעל הצימר נקנס בסכום של 5,000 והוזמן לשימוע בטרם ייסגר המקום. כל אחד מהאורחים קיבל דו"ח של 500 שקל.

"משטרת ישראל רואה בחומרה הפעלת עסק בניגוד לתקנות לשעת חירום ותפעל באופן מוגבר לאכיפת הנחיות משרד הבריאות למען שלום הציבור", ציינו במשטה. לדברי קצין משטרה, כמה צימרים נוספים ברחבי הארץ נסגרו מאז החלת הסגר השני ובעליהם הוזהרו שלא לפתוח אותם שוב.


"למזלי אני ממוקם במקום מרוחק מאוד שהמשטרה כמעט ולא מגיעה אליו. באים לפה באמצע השבוע בעלים בוגדים וגם נשים עם המאהבים שלהם. הטלפון שלי כל הזמן מצלצל. אנשים רוצים להתפרק ואני לא שואל שאלות", סיפר ל', בעל צימר מצפון הארץ. "אי אפשר לסגור את הצימרים ולהרוג אותנו כלכלית. אני לוקח סיכון שהמשטרה תגיע ואקבל קנס של 5,000 שקל אבל זה חלק מההחלטה שלי להפעיל את הצימרים שלי למרות הסגר כדי שאצליח להרים את הראש מעל פני המים".

גם בדרום הארץ ובאזור ירושלים בעלי צימרים פועלים באופן מחתרתי. "ההזמנות הם רק בטלפון ולא דרך האתר", ציין בעל צימר מדרום הארץ. "בתקופה הזו יש ביקוש לצימרים. עשו אצלי מסיבות רווקות ומסיבות גיוס. עשרה אנשים, לא יותר. באים לפה גם זוגות שרוצים להתאוורר מהילדים לכמה שעות. גם אם המשטרה תיתן לי דו"ח זה משתלם לי כלכלית. בשבוע האחרון סגרתי הכנסות של 20 אלף שקל. זו המדינה שהופכת אותנו לעבריינים".