לאחר הדיווחים על הזבל שנשאר במירון בימים שאחרי הילולת רשב"י בל"ג בעומר, כעת מגיעות תמונות חדשות שמראות את המקום לאחר סיום עבודות הניקיון הבוקר.

במועצת מרום הגליל אומרים שמראות כאלו חוזרים בכל ל"ג בעומר בשנים האחרונות, והם דואגים לנקות את המקום כמה שיותר מהר לאחר תום ההילולה.

בפוסט שהצית את כל הסערה נטען שבעבר זה היה אחרת. גולשת שנוהגת לפקוד את הקבר כבר שנים רבות כתבה בעמוד הפייסבוק שלה: "כשהייתי קטנה נהגו הוריי לקחת אותי ואת אחיותיי להילולה של הרשבי...רציתי להתפלל קצת ומה שקיבל את פניי זה הזוועות האלו שבתמונות וזה בתמצית. מעולם, מעולם, בכל השנים בילדותי לא היו מחזות כאלו!! טינופת כזו, נותרתי ללא מילים. אוטובוסים על גבי אוטובוסים עמוסים בחרדים שבטוחים שהצדיק שייך להם בלבד מילאו את הציון וזה מה שהותירו אחריהם".

והבוקר, כאמור, עלו להר פועלי התברואה של מועצת מרום הגליל, שניקו, פינו, צחצחו והשאירו את מתחם הקבר ללא זכר לטונות האשפה שהושארו במקום על ידי המבקרים.

"המועצה האזורית מרום הגליל מארחת כל שנה את האירוע הגדול ביותר במדינה עם יותר מחצי מיליון מבקרים ביממה להילולת רבי שמעון בר יוחאי", אומר ראש מועצת מרום הגליל עמית סופר, "אומנם ועד המקומות הקדושים והמשטרה הם מסדירי האירוע המועצה עושה כל שביכולתה ומשקיעה משאבים ניכרים בהחזרת הסדר והניקיון על כנו. השנה, ההמון התחיל להתפזר לקראת כניסת השבת, עד אז פעלנו כפי שהתאפשר לצמצם את כמויות האשפה. היום אנו כבר בהליכי סיום והשלמת הניקיון".

מירון (צילום: צילום מסך)
מירון לפני זמן קצר | צילום: צילום מסך