סיכומי השנה בתיירות ממשיכים: באתר booking.com בדקו מעל 130 מיליון חוות דעת של אורחים מהשנה החולפת והעניקו פרסים במסגרת Traveller Review Awards 2021, המתקיים בפעם התשיעית. 

בתוך כך, גם מקומות אירוח בארץ זכו בקטגוריות שונות. כך למשל, ישנם מספר יעדים שהצטיינו באירוח וזכו בתואר - היעדים המזמינים ביותר (על בסיס חוות הדעת של האורחים). במקום הראשון נמצאת פנינת התיירות הגלילית - ראש פינה, שמובילה בכמות מקומות האירוח הזכאים שזכו בפרס. מיד אחריה ברשימת העשירייה הפותחת אפשר למצוא את עכו, מצפה רמון, חד נס, ערד, נצרת, באר שבע, אילת, קיסריה וחיפה.

שמעון לנקרי, ראש עיריית עכו, שהתברגה בראש הרשימה אמר: "מדי שנה פוקדים את העיר עכו כשני מיליון מבקרים ותיירים, וזו ההזדמנות להודות לתושבי העיר עכו שמקבלים את האורחים בסבר פנים יפות. אנו שמחים על כך שהעיר עכו מעניקה לאורחיה אירוח מושלם עם חווית נופש ובילוי אותנטית, קולינריה ואטרקציות מדהימות."

לצד ההובלה של ראש פינה ומצפה רמון במחוזות צפון ודרום בהתאמה, הרצליה היא העיר המובילה במחוז המרכז באיכות הכנסת האורחים שלה, על פי חלוקת הדירוג למחוזות ארציים.

מצפה רמון (צילום: יחיאל בנודיז)
מלון בראשית במצפה רמון | צילום: יחיאל בנודיז
חוף הרצליה (צילום: She-Hulk, shutterstock)
חוף הים בהרצליה | צילום: She-Hulk, shutterstock

במסגרת ה-Traveller Review Awards 2021 של Booking.com, התגלו גם נתונים ותובנות לגבי ההעדפות של המטיילים במהלך השנה האחרונה. לדוגמה, אם מסתכלים על חוות הדעת שכתבו אורחים מישראל על מקומות אירוח שזכו בפרס, מגלים שהם נותנים את המשקל הרב ביותר לאיכות אנשי הצוות במקום, ולאחר מכן לניקיון ולמיקום אתר הלינה (בסדר יורד).

ההעדפות האלה תואמות למגמה הכללית בעולם, לפיה הזוכים והזוכות קיבלו את הציונים הגבוהים ביותר על קטגוריית אנשי הצוות, ואחריה הניקיון והמיקום. כמו כן, באופן די טבעי נראה כי לאנשים יש גם יותר מודעות לבריאות ולהיגיינה בעקבות השנה האחרונה. מתוך חוות הדעת עולה כי הציון עבור קטגוריית הניקיון של הזוכים באופן גלובלי היה גבוה ב-17 אחוזים בממוצע מציון הניקיון של מקומות אירוח שלא זכו בפרס – מה שהופך השנה את קטגוריית הניקיון לחלק מכריע בחוויית אירוח מושלמת בקרב מטיילים בכל העולם.

ומה היעדים המזמינים ביותר בעולם?

את העשירייה פותח מחוז טייטונג (טאיוואן), ולאחריו ברשימה מופיעים פרשוב (סלובקיה), אוסטריה עילית (אוסטריה), טזמניה (אוסטרליה), קטנברי (ניוז זילנד), נובה סקוטיה (קנדה), צ'ובוט (ארגנטינה), מחוז או'היגינס (צי'לה), אייווה (ארצות הברית) ומינאס ז'ראיס (ברזיל).