לא כך תכננו זו מחיפה לחגוג את אירוסיהם: במטרה לחגוג את המאורע רכשו השניים לפני כשנה חבילת נופש לאמסטרדם הכוללת כרטיסי טיסה עם חברת ארקיע. לאחר עיכוב של שעה ועשרים בהמראה, הגיעה הדרמה הגדולה שהתרחשה באוויר.

מחפשים לאן לטוס? הכנסו למדריך היעדים של mako

"במהלך הטיסה פתאום כרז צוות המטוס שישנה תקלה ושעליהם לחזור לנחיתה בנתב"ג. אלה היו רגעים מפחידים.  הטייס היה צריך לשרוף כמויות גדולות של דלק והוא חג מעל הים במשך כשעתיים", סיפרו בני הזוג. "אלו היו הדקות הכי ארוכות בחיים שלנו".

המטוס החדש של ארקיע נחת בארץ  (צילום: איירבוס, mako חופש)
מטוס של חברת ארקיע | צילום: איירבוס, mako חופש

אחרי הנחיתה הלא צפויה בני הזוג המתינו לתיקון התקלה במטרה לטוס בהקדם לאמסטרדם ולהמשיך בחגיגות האירוסים. "במקום למצוא לנו פתרון לטיסה מהירה ולדאוג שלא נתעכב, השתיקו אותנו בחלוקת שוברים לדיוטי פרי", קבלו בני הזוג.

כעבור כמה שעות ארקיע החליטה להוציא שתי טיסות לאמסטרדם שיסיעו את 263 הנוסעים. למזלם הרע של בני הזוג החברה החלטיה שלטיסה הראשונה יעלו רק משפחות וילדים ישהטיסה השנייה תמריא לאמסטרדם כעבור שש שעות בלבד. "היו זוגות בלי ילדים שהתגנבו לטיסה. התחננו בפני נציגי החברה, התפללנו שייתנו לנו להמריא כדי ליהנות מהחופשה הקצרה, אבל לא עזר כלום", ציינו השניים.

לבסוף, גם הטיסה של שש בערב המריאה באיחור של 50 דקות, כך שבני הזוג נחתו בסכיפהול סמוך לחצות, באיחור של 14 שעות מהטיסה המקורית. כשחזרו לארץ, הגישו בני הזוג תביעה נגד ארקיע לבית המשפט לתביעות קטנות בחיפה ודרשו פיצוי של 6,490 שקלים.

אמסטרדם, הולנד (צילום: photo.ua, Shutterstock)
נחתו באמסטרדם רק כעבור 14 שעות | צילום: photo.ua, Shutterstock

חברת ארקיע הגישה כתב הגנה בו ביקשה לדחות את התביעה בנימוק שטרם ההמראה המטוס נמצא תקין ורק כשהיה באוויר אירעה תקלה שגרמה להדלקת נורת אזהרה בתא הטייס, דבר שחייב את החזרת המטוס לנתב"ג ושריפת דלק להורדת משקל המטוס. מדובר היה בתקלה בלתי צפויה במערכת המפעילה את מוטות המטוס. לטענת החברה היא דאגה לבני הזוג לשוברים בסכום של 200 דולר לכל אחד לקנייה בדיוטי פרי.

השופט שלמה בנג'ו, שדן בתיק, קבע בפסק הדין שלמרות שמדובר בתקלה בלתי צפויה החברה תפצה את בני הזוג בגין עוגמת נפש שנגרמה להם עקב התקלה במטוס, בסכום של 2,350 שקל בנוסף ל-1,400 שקל שקיבלו בדמות שוברי רכישה.