משרד הבריאות פרסם היום הודעה על כך שנמצאו מספר חולים מאומתים לקורונה על טיסה מדובאי שנחתה בארץ ביום שישי האחרון (8.1). כמות החולים המדויקת לא נמסרה בהודעה, אך ככל הנראה מדובר במספר לא קטן.

הטיסה, FZ1627 של חסרת פליי דובאי, נחתה כאמור ביום שישי בשעה 23:45. על פי משרד הבריאות, כל הנוסעים בטיסה זו חייבים להיות בבידוד, כמו כל הנוסעים החוזרים כיום מחו"ל, ועליהם לדווח באתר משרד הבריאות על בידוד ביתי. תקופת הבידוד הנדרשת היא 14 יום, או 10 ימים בכפוף לשתי בדיקות קורונה

מקרה זה מגיע כשבועיים לאחר ש-14 חולים התגלו על טיסה של אותה החברה שחזרה מדובאי ב-28.12. בניגוד להודעה המסודרת של משרד הבריאות הפעם, המידע על החולים בפעם הקודמת עלה במהלך דיון על מצב הקורונה בוועדת החוקה ומשפט כשראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי פרייס ציינה זאת בפני הוועדה: "רק נספר לכם כרגע על התפרצות שאנחנו מטפלים בה כרגע במטוס מדובאי שעד לא מזמן הייתה מדינה ירוקה שיש בדיקות קורונה בכניסה. 'מתנהלים שם בצורה מופלאה', כך אמרו לנו, אז חוזר לנו מטוס עם 14 חולים מאומתים, הוא נמצא ממש עכשיו בדרכו לישראל".

דבריה של אלרעי פרייס עוררו בתחילה דאגה מכך שהטיסה המדוברת נמצאת כעת בדרכה לישראל ובמשרד הבריאות מיהרו להבהיר שמדובר, כאמור, בטיסה שנחתה בארץ כבר לפני מספר ימים ולא כפי שציינה אלרעי פרייס. חזרת הנוסעים החולים הגיעה לאחר ההחלטה שהתקבלה לפני כשבועיים שכל מדינות העולם יוכרזו כאדומות וכל החוזרים מחו"ל, לא משנה מאיזו מדינה, יהיו מחויבים לבידוד במלונית או בבית. 

למרות הסגר השלישי וההגדרה של כל המדינות בעולם כאדומות, לא מעט ישראלים ממשיכים לטוס לדובאי בימים אלה ורבים מהם עשו זאת רגע לפני תחילת הסגר