זה קרה לפני כחודש במטוס של חברת התעופה WIZZ מוורנה לישראל. בעיצומה של הטיסה אחד הנוסעים לקה בשבץ מוחי והדיילת שאלה את השאלה המתבקשת - האם יש רופא במטוס. ד"ר אלי ליולקו, רופא ישראלי שהיה על הטיסה, נחלץ מיד לעזרה.

מחפשים לאן לטוס? הכנסו למדריך היעדים של mako

"אני ואחות שהייתה על הטיסה טיפלנו בנוסע ובמקביל הוריתי לטייס להנחית את המטוס באנקרה", הוא משחזר בשיחה עם mako, "ביקשתי מאנשי הצוות לעדכן את צוות הקרקע שיזעיקו אמבולנס וצוות רפואי שיטפלו בו מיד ויפנה אותו לבית החולים. הטייס ביצע נחיתת חירום והוא פונה מידית לבית החולים. לצערי, לא אפשרו לי לצאת מהמטוס ולהיות איתו".

הצוות הרפואי בנמל התעופה באנקרה פינה את הנוסע לקבלת טיפול בבית החולים המקומי ומכאן ד"ר ליולקו לא הצליח לברר מה עלה בגורלו. "אני רק יודע ששמו הוא לב ושהוא נולד בברית המועצות לפני 79 שנה. מאז שחזרתי עשיתי כל מיני מאמצים לאתר אותו ולדעת מה קרה איתו ולא הצלחתי", אומר ד"ר ליולקו.

הרופא שהציל נוסע (צילום: באדיבות המצולם)
ד"ר ליולקו | צילום: באדיבות המצולם

הוא פנה למשרד הבריאות ולסגן השר יעקב ליצמן וביקש את עזרתו באיתור הנוסע אך נענה בשלילה. "פנייתך בנושא הנדון אינה בסמכות משרד הבריאות", כתב סגן השר בתגובה לפנייתו של ד"ר ליולקו.

גם דרך גורמים בנמל התעופה בן גוריון ורשות שדות התעופה לא הצליח למצוא מידע על האדם שאולי הצליח להציל. "חשוב לי לדעת מה עלה בגורלו של האיש, בכל זאת הוא אזרח ישראלי. אני רוצה לבקר אותו ולדעת שהוא בסדר. אני מקווה שדרככם נאתר אותו".