טיולים בצפון: עין הוד (צילום: איל שפירא)
קדימה, לחזור לבקר בעין הוד | צילום: איל שפירא

נכון שכולם מאוד רוצים לעזור ולשקם את התיירות שנפגעה באזור הכרמל? ובכן, מצאנו לכם יופי של הזדמנות להתחיל איתה. בגלריית אמני עין הוד, יישוב האמנים שנפגע בשריפה, תעלה ממוצאי שבת (11 לדצמבר) תערוכה קבוצתית חדשה ומעניינת במיוחד. התערוכה תציג עבודות של אנשים שאתם מכירים לא רע, אבל לא מתחום האמנות: סנדי בר, למשל, שעד היום זכתה להכרה כדוגמנית וכשחקנית – תוכל מעתה להתהדר גם בתואר "אמנית".

בר ועוד עשרות ידוענים נוספים - ביניהם חיים טופול, ריקי גל, צופית גרנט, ענת וקסמן, יורם קניוק, פנינה טורנה,לאון ברונשטיין, שרי רז, דנה דבורין, מני פאר ועוד – יחשפו לראשונה את היותם יוצרים בסתר, מה שנקרא "מציירים למגירה". מני פאר, שינחה את אירוע הפתיחה במוצאי שבת, סיפר שסלבס רבים חוטאים באמנות פלסטית בזמנם הפנוי הרחק מעין הציבור.

אין תמונה
ציור של סנדי בר. מהיום - אמנית

אין תמונה
פסל של דנה דבורין. הזדמנות לשקם את התיירות באזור הכרמל

התערוכה המסקרנת הייתה אמורה להיפתח כבר בשבוע שעבר, ונדחתה עקב השריפה באזור. מרכז היישוב עין הוד, שבתחומו גלריות נוספות רבות, לא נפגע בשריפה, והמבקרים מזומנים להגיע במהלך השבת ליישוב ולתרום להחזרתו לחיים גם מבחינה תיירותית.

"המצב בעין הוד עדיין קשה", אומרת דפנה נוף מעמותת תיירות כרמלים, "אבל דווקא עכשיו, ביום שאחרי, חשוב לחזור ולטפל בנפש וברוח – ולכן הוחלט על פתיחת התערוכה".

>> ברשות הטבע והגנים מזהירים את המטיילים: לא להגיע לכרמל