זה אמנם לא חודש ספטמבר הרגיל, שבו טסו בשנה שעברה כ-100 אלף ישראלים לבלות בחו"ל את חגי תשרי, ובכל זאת, כמות הנוסעים שצפוייה לעבור היום בנתב"ג היא לא רגילה לתקופת הקורונה והגבוהה ביותר בחצי השנה האחרונה.

למעלה מ-80 טיסות ייצאו היום מנתב"ג לחו"ל ויטיסו עמם כ-10,000 ישראליים שהחליטו לא לבלות החגים בסגר אלא בטיול ונופש בחו"ל. "אמור להיות עומס גדול אבל מבחינתנו זה כלום. בימי שגרה שלפני ראש השנה יש פה 100 אלף נוסעים ב-700 טיסות בערך, אז מה לטפל ב-10,000נוסעים?", הסביר גורם בנתב"ג, "הם יקבלו טיפול וי.אי.פי. אנחנו מעריכים שיהיו כאלה שיקנו עוד כרטיסים של הרגע האחרון ויהיו עוד טיסות מלאות שיצאו מישראל. בימים האחרונים מרגישים יותר עלייה במספר הנוסעים. הישראלים אוהבים חופש ולא סגר ולכן מי שהיה לו מזל קנה כרטיסים לחופשה בחו"ל גם במחיר של בידוד בחזרה".

"אנשים לא היו מוכנים לסבול עוד סגר בחגים כפי שקרה בפסח ולכן היה ביקוש אדיר לכרטיסים בימים כשהיום (ה') מדובר בכמות השיא בגלל שזה יום לפני תחילת הסגר", ציינו גורמים בנתב"ג. "סוף סוף רואים לוח טיסות קצת יותר מלא מתחילת משבר הקורונה".

נתב"ג (צילום: צילום עצמי)
נתב"ג היום | צילום: צילום עצמי

״מתחילת המשבר נתב"ג לא נראה בפעילות כמו הבוקר", אומר גיל סתיו, סמנכ"ל שיווק ומכירות של ישראייר. "כשנודע שישראל נכנסת לסגר קצב ההזמנות לטיסות וחופשות קפץ משמעותית והטיסות מתמלאות. יעדי הטיסה המבוקש ביותר בקרב הנוסעים הוא לאתונה, רודוס וסלוניקי ואנחנו מקווים שבקרוב גם בלגרד תוכל להיכנס לרשימת היעדים״.

בישראייר השיקו היום את מטוס השלום - עליו מתנוססים דגל האמירות לצד דגל ישראל ובשילוב המילים "שלום", "עתיד" ו"שותפות". המטוס ימריא לאירופה עם הבשורה החדשה שעל גבי גוף ופנים המטוס. המטוס מיועד לבצע את הטיסות הראשונות של החברה לאיחוד האמירויות ועד שיתקבלו האישורים הסופיים לביצוע הטיסות המסחריות הישירות ומעבר מעל לשמי סעודיה יטוס המטוס המעוצב ליעדי ישראייר באירופה.

נתב"ג (צילום: סיוון פרג')
מטוס השלום של ישראייר | צילום: סיוון פרג'


גיל מתל אביב טס היום בבוקר לטיול של חודש בטורקיה: "שכרתי דירות באיסטנבול ואנקרה ועוד מקומות נוספים. אם כבר לטוס לטורקיה אז לפחות לתקופה ארוכה שזה יצדיק בידוד של שבועיים בבית. זו מדינה זולה, כיפית מאוד, עם אנשים נחמדים ואוכל טוב. מה יש לעשות בארץ בסגר? דיכאון.עדיף להיות בחו"ל. טורקיה זו האלטרנטיבה הכי טובה במחיר הרבה יותר זול מבולגריה ויוון".

הילה טסה לבורגס עם החבר למשך שבוע ימים: "אנחנו עדיין שוקלים אחרי בורגס להמשיך לטיול ביוון. מה יש לנו למהר לחזור לארץ? נטייל כמה שבועות, ונחזור אחרי שייגמר הסגר. די חנקו אותנו בפסח, לא היינו מוכרים לסבול עוד סגר בחגים. הספיק לנו".

בלו בירד (צילום: צילום עצמי)
הצוות של בלו בירד מתכונן לטיסה | צילום: צילום עצמי

מה חשוב לדעת לפני הטיסה?

גם בחברת קווי חופשה מציינים שהיום צפוי להיות יום לא שיגרתי עבורם. לא פחות מ-5 טיסות מלאות ליוון ובולגריה. לנוכח המצב, קווי חופשה וחברת התעופה היוונית בלו בירד (blue bird airways) עשו סדר לקראת הטיסת לחו"ל:

 1. טיסות מאושרות לטיסה במהלך החגים
  במהלך החגים יוכלו להמריא רק טיסות שקיבלו לכך אישור מראש. טיסות מאושרות מופיעות באתר רשות שדות התעופהמרבית חברות התעופה דאגו לסלוטים מאושרים טרם ההחלטות על הסגר, ככה שיש לא מעט טיסות למגוון גדול של יעדים שניתן להזמין טיסה בבטחה._OBJ
 2. איך מגיעים לשדה התעופה?
  אין כל מניעה בתקופת הסגר להגיע לשדה התעופה בן גוריון וזאת עם הצגת כרטיס טיסה בתוקף ליום הטיסה. כך, אם שוטר עוצר אותכם בצד ומבקש הסבר לאן פניך מועדות, יש להציג בפניו את כרטיסי הטיסה. סיטונאית התיירות קווי חופשה, סוכנויות הנסיעות הדקה ה-90, בליק תיירות ואר חברות הנסיעות בארץ, מאפשרת קבלת כרטיס בקובץ PDF, היישר למכשיר הנייד שלכם, כך שהצגתו במידת הצורך תהייה קלה לכם.
 3. לאן אפשר לטוס מבלי להיכנס לבידוד
  למרות שאנחנו חיים במדינה בצבע אדום בוהק יש ממש לידנו 2 מדינות ירוקות, יוון ובולגריה, המאפשרות כניסת ישראלים לשטחם ללא חובת בידוד, אלא רק עם הצגת בדיקת קורונה שלילית בטווח של 72 שעות לפני מועד הטיסה. מאחר ובבולגריה אנחנו מצויים לקראת סוף העונה מבחינת מזג אוויר, יוון היא מלכת הנופשונים הבלתי מעורערת בתקופת חגי תשרי/ תקופת הסגר, כאן בישראל. ניתן לטוס ליוון ולאיים ללא כל בעיה ובתנאי שביצעתם את הפעולות הנדרשות לכניסה ליעד: בדיקת קורונה שלילית + מילוי טופס כניסה ליוון PLF + מילוי טופס יציאה מישראל באתר משרד הבריאות. נשמע מסובך אבל ממש פשוט.
   קובץ פירוט עשה אל תעשה טרם טיסתך על פי יעד הנסיעה כולל לינקים לטפסים.
 4. הגבלת הטסים ליוון
  מספר הישראלים הרשאים להיכנס מדי שבוע ליוון עומד על 5,000. לכן, חשוב להקדים ולמלא את טפסי ה PLF בסמוך למועד ההזמנה (ניתן גם לפני) ובכך לשריין לכם אישור כניסה בטוח ליוון במהלך תקופת החגים והסגר כאן בישראל. חשוב לציין שאין מגבלת ימים מבחינת שהות ביעד. ניתן להישאר שבוע, שבועיים או חודש. 
 5. בדיקות קורונה
  הבדיקות ממשיכות כרגיל גם בתקופת הסגר במרכזי בריאות ובתי חולים ברחבי הארץ. למרבית סיטונאיות התיירות יש הטבות בלעדיות במגוון מכוני בדיקה אשר יחסכו לכם מאות שקלים למשפחה על תשלום בגין הבדיקה. שווה לבדוק זאת מול נציג ההזמנות. חשוב להדגיש: המחיר המקסימלי אותו ניתן לדרוש בגין בדיקת קורונה כפי שנקבע על ידי ממשלת ישראל הוא 297 שקלים.