אחרי קפריסין, קרואטיה ועוד מדינות שכבר מקבלות את התיירים המחוסנים מישראל, כעת גם ארמניה הודיעה שהיא פותחת את שעריה לקהל הישראלי. החל מ- 11.5 יופעלו שתי טיסות ישירות שבועיות מישראל לארמניה באמצעות חברת התעופה ארמניה איירליינס. 

קצב ההתחסנות במדינה גבוה ולפני יומיים (5.4) אותרו 470 חולים חדשים בלבד והמגמה היא של ירידה חדה בתחלואה.

בשנת 2019 ביקרו בארמניה 80,000 ישראלים ונכון להיום, המסעדות , אתרי התיירות, הופעות, בתי המלון אטרקציות כולל הופעות פתוחים לקהל. התקווה היא שארמניה, המפתיעה והזולה, תחזור להיות יעד שהישראלים טסים אליו.

ארמניה מציעה שפע של אתרים היסטוריים מתקופות שונות ומוזיאונים רבים. בין האתרים הידועים בארמניה נמצאים הבירה ירוואן; הר אררט; אגם סוואן, מקור המים הגדול במדינה; הר אראגטס ועוד.

>>10 סיבות טובות לטוס לטייל בארמניה

הר אררט - דרך המשי יוצר Henri Nissen (צילום: Henri Nissen)
הר אררט | צילום: Henri Nissen

_OBJ

"ישראל היא מהמדינות הראשונות שנפתחות לתיירות בארמניה, בשלב הזה לא מותרת כניסת אירופאים למדינה"' אמר אלפרד קוחריאן סגן שר התיירות הארמני. "אני מקווה שעשרות אלפי ישראלים יפקדו את המדינה בקיץ 2021".

מנשה יהודה, מנכ"ל ארמניה תעופה, מסר:" שלטיסות הישירות שיבוצעו מהארץ לארמניה תותר עליה רק לנוסעים מחוסנים , לדבריו המראה ונחיתה תתאפשר לבעלי תעודת מתחסן בעלי דרכון ירוק בלבד! אדם שיבצע הזמנה עם פרטים שגויים או ללא תעודת מתחסן או שלא ימסור תעודה בתוקף לא יוכל להמריא ולא לנחות,  דבר שאמור להגן על בריאות הטסים."_OBJ

חבילות נופש לארמניה

בעקבות הפתיחה של המדינה, איסתא כבר הודיעה שתחל לשווק חבילות הכוללת טיסה ו-4 לילות בירוואן הבירה במחיר המתחיל ב-499 דולר לאדם.

טיול של 7 ימים "הכל כלול" במדינה, כולל הרי הקווקז, ג'יפים, סדנאות בישול, מופעים ופולקלור, מרחצאות מים חמים, טבע ותרבות,  יעלה החל מ 999 יורו לאדם.

"ארמניה ברמת תחלואה נמוכה, לצד זה שעיקר הנסיעה היא לטיולי טבע באוויר הפתוח ובעיר הבירה ירוואן הכל פתוח ובשגרה", אמר רונן קרסו מנכל איסתא הולידייס. "סיבות אלו הביאו את איסתא להשקיע ביעד הזה לקראת הקיץ הקרוב ולאפשר לעשרות אלפי ישראלים לבקר ביעד שנמצא מרחק של שעתיים טיסה מישראל".