אחרי עשור מההחלטה להקמתו, יוצא לדרך המיזם שמבטיח לתת זריקת מרץ לתיירות בנגב. הפארק התיירותי "נגב-פארק" יכלול 7,000 דונם של שטח המשלב תיירות, מלונאות, אטרקציות, מסחר וטבע בחוויה שמזכירה את הפארקים הגדולים בעולם, כשהצפי להקמת הפרויקט הראשון הוא תוך 4-5 שנים.

כבר היום פועל בשטח הפארק מסלול המרוצים הגדול בישראל, שמארח תחרויות ופעילות מוטורית מגוונת וכן מרכז תעופה אזרחי המקיים פעילות אקסטרים של צניחה ולימודי תעופה. בימים אלו צפוי להיחתם ההסכם של פיתוח שלב ב' של הפארק ותושלם העברה של כמעט 50 מיליון שקלים מרשות מקרקעי ישראל אל החברה המפתחת.

לאחר הקמת כלל הפרויקטים בשלב ב', הפארק יכלול מאות משרות חדשות בתחום התיירות והאירוח, ואם הכל ילך לפי התכנית, הפארק יכניס מיליוני שקלים בשנה מארנונה, לרווחת כל תושבי העיר באר שבע והמועצות סביבה. הפרויקט מהווה אבן דרך חשובה בפיתוח הנגב, וראשי הרשויות העומדים בראש חברת נגב-פארק מאמינים כי המקום יהיה גורם נוסף וחשוב לקידום החלטת הממשלה בדבר הקמת נמל תעופה נוסף בנגב.

הפארק, שהחל את דרכו בהחלטת ממשלה משנת 2011, צפוי להיות הפארק התיירותי הגדול בישראל לאחר שתושלם הקמתו. כמו הפארקים הגדולים בעולם, למשל יורודיסני הסמוך לפריז שבצרפת, גם נגב-פארק ממוקם כשעה נסיעה ממרכז עירוני-תיירותי, תל אביב וירושלים במקרה הזה, מהווה מקום אליו ניתן לטייל במשך כמה ימים וליהנות ממגוון האטרקציות שהאתר מציע.

בכנס בינלאומי שעורך משרד התיירות בתל אביב עם משקיעי תיירות מכל העולם, יוצג היום לראשונה נגב-פארק בפני עשרות משקיעים פוטנציאלים שיגיעו מכל העולם. הפארק שנמצא בסמוך לבאר שבע ולקיבוץ חצרים, מפותח על ידי חברה משותפת לעיריית באר שבע ולמועצת בני שמעון. רשות מקרקעי ישראל היא הגורם המממן את התשתיות הציבוריות של הפארק. בחודשים הקרובים ייצאו המכרזים, שכבר יוצרים התעניינות גדולה בקרב יזמי תיירות מובילים בארץ ובעולם.

ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ: "מטרופולין הנגב הופך להיות אזור הביקוש הבא של מדינת ישראל גם בתחום התיירות, הבילוי והפנאי. הנגב-פארק יהיה פארק האטרקציות הגדול ביותר במדינה, ויכלול מלונות וכפרי אירוח, אטרקציות של מים דוגמת בריכות גלים, לונה פארק מתקדם ואטרקציות נוספות ומגוונת. אנו נלחמים להפוך את שדה התעופה שבמתחם הפארק (שדה תימן) לשדה תעופה לטיסות מאירופה והאזור".

ראש מועצה אזורית בני שמעון, ניר זמיר, מוסיף: "אנחנו מממשים את הפוטנציאל של הנגב. מיקומו של פארק הנגב, אפשרויות ההגעה אליו הופכות אותו לאתר אטרקטיבי למשקיעים מכל העולם. הפארק יהווה מוקד משיכה אדיר לנגב, יספק מקומות תעסוקה, ואפשרויות פיתוח באזור. יש לנו מרחב עצום להובלת תיירות ייחודית שלא הייתה כמוה בישראל ואנו שמחים על האפשרות להביא את התיירים לאזורנו להכיר מקרוב את אחד המקומות היפים בארץ"