קברניט אל על דורון גינצבורג שהקלטתו בזמן הטיסה נחשפה ב-N12, יזומן לשימוע בשבוע הבא, והמשך פעילותו באל על מוטלת בספק. כך מדווחים מקורות שטוענים כי את המכתב קיבל גינצבורג אמש ברגע נחיתת המטוס בניו יורק. 

כזכור, אתמול (שלישי) במהלך שמדינת ישראל ציינה את יום הזיכרון לשואה ולגבורה, פורסמה הקלטה של הקברניט בה הוא נשמע אומר לנוסעים כי "דברים כמו בשואה קורים רק בדיקטטורות, וישראל נלחמת על הדמוקרטיה". לאחר הסערה שנוצרה סביב דבריו, חזר בו גינצבורג והתנצל כשאמר "ברצוני להבהיר שלא הייתה לי כל כוונה לפגוע באף נוסע בדברים שאמרתי בזמן הוצאת המטוס לטיסה, ואני מבקש להתנצל מעומק ליבי בפני מי שנפגע מדבריי".

בחברת אל על החלו לפעול באופן מיידי כדי להבהיר לציבור ולקברניט כי הדברים לא מקובלים על חברת התעופה הגדולה בישראל, וכעת מתנהל הליך משמעתי נגד גינצבורג. כמו כן, השימוע אומנם צפוי להתקיים בשבוע הבא, אך גורמים בחברה סבורים כי גינצבורג לא יהיה זה שיטיס את המטוס חזרה ארצה מחר (חמישי), כפי שתוכנן במקור.

לעומת הנהלת אל על, אלו שהתייצבו לצידו של גינצבורג הם מספר טייסי מילואים לשעבר, שעובדים בחברת אל על. "דורון גינצבורג גיבור ושלחתי לו כבר מברוק. אני רוצה לראות שמישהו באל על ינסה להגיד לו משהו", כתב טייס אל על שתומך בגינצבורג בקבוצת הוואטסאפ הסגורה של הטייסים. "יש תסיסה נגדו באל על כי כבר יש איומים מצד נוסעים להחרים את אל על. מקווה שלא יגעו בו, שינסו להעז". 

תגובת חברת אל על טרם התקבלה והיא תפורסם כשתתקבל