אחרי שנפתחו חמישה מלונות קורונה  בתל אביב, שלושה בירושלים ועד שניים בים המלח, גם תושבי טבריה גילו בסוף השבוע האחרון שפיקוד העורף החליט להפוך מלון 'צפורי' במרכז העיר, הממוקם בתוך שכונת מגורים, למלון קורונה עבור מאות חולים שיגיעו אליו בעיקר מהמגזר החרדי. אפילו רוני מעתוק, ראש הוועדה הממונה על העיר מטעם משרד הפנים, לא ידע על המהלך הזה ולא עודכן כלל בעניין על ידי פיקוד העורף. המהלך גרם למהומה רבה בקרב תושבי העיר.

מעתוק כתב לפני כניסת השבת בדף הפייסבוק של העירייה כי נדהם לגלות שפיקוד העורף לא תיאם עמו כפי שמקובל, על פתיחת המלון והוא הביע את מחאתו בפני קצינים בכירים בפיקוד העורף.

קורונה בטבריה (צילום: אושרי ויצמן, חדשות טבריה והסביבה)
צילום: אושרי ויצמן, חדשות טבריה והסביבה

"זה מחטף. קמנו ביום שישי בבוקר ונדהמנו לגלות שהפכו את מלון ציפורי שנמצא בתוך שכונת מגורים למלון קורונה. בכלל לא שאלו אותנו", זעמו תושבים בטבריה המתגוררים בסמוך למקום. "אנחנו לא רוצים פה חולי קורונה בטבריה. למה להביא לפה חולי קורונה לתוך שכונת מגורים? מסכנים פה את חיינו. שיעבירו אותם למלונות מחוץ לעיר ליד קבר רבי מאיר. לא נאפשר את פתיחת המלון". 

תושב אחר אמר ל-mako: "זה מחדל חמור מאוד. מוסיפים חטא על הפשע. יש מספיק מלונות בחוף גיא מחוץ לעיר ומקומות מרוחקים משכונות מגורים, שייקחו לשם את החולים. זו חוצפה מה שקרה פה. הפכו את טבריה לעיר של מצורעים. גם ככה המצב פה על הפנים".

קורונה בטבריה (צילום: אושרי ויצמן, חדשות טבריה והסביבה)
צילום: אושרי ויצמן, חדשות טבריה והסביבה

גם אושרי ויצמן תושב העיר ומנהל דף הפייסבוק 'חדשות טבריה והסביבה' מתנגד בנחרצות להרמת המלון. "עשו פה מעשה חמור. לא שאלו את התושבים, לא תיאמו עם ראש הוועדה הממונה על הבאת חולי קורונה לתוך שכונת מגורים. התושבים זועמים ובצדק", קבל ויצמן. "יש פה תושבים שמתכוונים לערוך הפגנות מול המלון ולהביע את מחאתם על המהלך הזה. זה אולי חוקי אבל מסריח. אני אנטי הדבר הזה. אפשר היה להעביר את החולים למלונות מחוץ לעיר".

מנגדהיו תושבים שלא הסכימו עם המחאה. "אז נכון שעשו טעות שהקימו מלון קורונה בשכונת מגורים, אבל גם חולי הקורונה הם בני אדם שצריכים להחלים", אמר אחד התושבים. "הם יהיו סגורים ולא ידביקו אף אחד. זו היסטריה מיותרת".

קורונה בטבריה (צילום: אושרי ויצמן, חדשות טבריה והסביבה)
צילום: אושרי ויצמן, חדשות טבריה והסביבה

לבסוף,בעקבות לחץ התושבים וחבר המועצה לשעבר  רפאל טרבלסי החליטו בפיקוד העורף לבטל את הקמת המלון ולא לשכן חולי קורונה בעיר. "הבהרתי לגורמים בצבא שפתיחת מלון כזה בשכונת מגורים היא בעייתית שכן גם ככה אנשים בטראומה מהקורונה. התושבים התנגדו ובצדק למהלך הזה. אחרי שעות של שיחות עם גורמי הצבא הוחלט שהמלון לא ייפתח. יש מספיק מלונות מחוץ לטבריה או כאלה שמרוחקים משכונות מגורים שבהם אפשר לשכן חולי קורונה", ציין טרבלסי, "הם הבינו שהם טעו בשיקול דעת ואני שמח שהמלון לא ייפתח".

לפני כמה שבועות כמה מנהלי בתי מלון בטבריה סירבו להכניס לתוכם חולי קורונה בלחץ התושבים.