שני תושבי בית שאן הגיעו לדיוטי פרי לערוך קניות לפני טיסתם. כשהגיעו לקופה, מסרו לקופאית את הדרכונים וכרטיסי הטיסה וזו לטענתם סירבה לאשר להם את רכישת הפריטים בנימוק שהם כבר ביצעו רכישה כמה שעות קודם לכן.

הנוסעים ההמומים ציינו בפני הקופאית שבפעם האחרונה שהיו בנתב"ג זה היה לפני כמה חודשים, אך הקופאית התעקשה שהם מתחזים ושהם כבר ערכו קניות.

מחפשים לאן לטוס? הכנסו למדריך היעדים של mako

למקום הגיעה מנהלת החנות שלטענתם ערכה להם בירור בתוך החנות בפני שאר הלקוחות. "היא ביישה אותנו בפני כולם. היא התעקשה שאנחנו מתחזים למרות שאמרנו לה שוב ושוב שהיא טועה. לא היה נעים לראות את העובדים בקופות מסתכלים עלינו בצורה חשדנית ולא נעימה", ציינו הנוסעים.

הם ביקשו מבעלת החנות להסתכל על השקית שלטענתם רכשו ואז היא גילתה שמופיעים עליהם פרטים של נוסעים אחרים עם מספר טלפון שונה משלהם.

כל הסאגה הזו נמשכה כשעה וחצי. בעלת החנות הצליחה לאתר את הנוסעים שביצעו את הרכישה ואז התברר לה שאל על הנפיקה לטיסה כרטיסים כפולים על שמות התובעים דבר שגרם לטעות ולאי הנעימות.

"מנהלת משמרת בדיוטי פרי אמרה לנו שמעולם לא קרה דבר כזה. שזה אירוע ביטחוני", טענו השניים. הם הגישו תביעה נגד הדיוטי פרי וחברת אל על על סך 25 אלף שקלים בגין עוגמת נפש ופגיעה בשמם הטוב.

אל על הגישה כתב הגנה בו הטילה את האחריות על עובדי הדיוטי פרי שהיו צריכים להשוות את כרטיסי הנסיעה של התובעים למול הדרכונים של הנוסעים האחרים וכי הדבר הוא באחריות החנות ועלול לשמש בסיס למעשי מרמה עתידיים מצד נוסעים.

בדיוטי פרי הטילו את האחריות על חברת אל על, שהנפיקה כרטיסים כפולים וכי כל מטרת התביעה של הנוסעים היא להתעשר על חשבונם.

בית המשפט קבע כי ניתן היה לברר את המקרה בחדר צדדי או במקום מרוחק ופינתי כדי לא לפגוע בכבודם של הנוסעים. כמו כן, פסק להם פיצוי של 3,000 כל אחד (2,000 ₪ מהדיוטי פרי ו-1,000 ₪ מאל על).