יהודה לוי בן ה-8, תושב חמדת, נהרג במפולת הסלעים הבוקר בנחל דוד באזור המפל הגדול בסמוך לעין גדי. אמו ואחותו של לוי עדיין מאושפזות בבית החולים סורוקה במצב קל והן צפויות להשתחרר בהמשך היום. טרם נקבע מועד הלווייתו של יהודה.

על פי מד"א בשעה 09:12 התקבל הדיווח על המפולת וחובשים ופראמדיקים של מד"א בסיוע יחידת חילוץ וכוחות רפואה של צה"ל העניקו טיפול רפואי למטיילים נוספים בהם ילדה כבת 4 במצב בינוני, 4 נוספים במצב קל בהם: אישה כבת 40, גבר כבן 40, גבר כבן 20, וילדה כבת 12. כל הלכודים חולצו ופונו לבתי החולים. מתחקיר ראשוני של האירוע עולה כי המטיילים נפגעו מהסלעים כשהלכו בשביל המסומן. בהמשך להנחיית משטרת ישראל ייסגרו נחל דוד ונחל ערוגות עד לביצוע בדיקה גיאולוגית בשטח.

בשיחה עם N12, סיפר הילד לביא בר דוד בן ה-8 על האירוע הקשה: "הגענו למפל ופתאום נפלו עלינו אבנים. אני חטפתי סלע בראש וגם אחיות שלי נפגעו. הוא סיפר כי חבש את אחותו בעזרת החולצה שלו: "אני מכיר את זה כשצריך לעצור את הדם. לא היה לנו שום דבר אחר אז זה מה שעשיתי. היו שני בומים חזקים. לקח לנו עשר דקות לצאת מהמתחם וחיכינו עוד כמה דקות עד שהאמבולנס הגיע".

פראמדיק מד"א ליאור שאשא וחובש רפואת חירום במד"א מג'אהד אל עמור: "מדובר בשטח מורכב, הגענו מהר למקום כשאת האמבולנסים השארנו בחניון של הנחל וירדנו עם הציוד הרפואי בהליכה של כ-25 דקות לזירת האירוע. הבחנו במספר פצועים שנחבלו ממפולת אבנים, ילד כבן 5 היה מחוסר הכרה וסבל מחבלה קשה בבטן, אישה כבת 40 וילדה כבת 12 היו בהכרה מלאה וסבלו גם הן מחבלות.

יחד עם יחידת החילוץ וכוחות רפואה של צה"ל הענקנו לילד טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה ממושכות. האישה והילדה הוגדרו במצב קל עד בינוני. לחניון הנחל הגיעו 4 פצועים נוספים, גבר כבן 20, גבר כבן 40 וילדה כבת 4 וילד כבן 8 שנחבלו מהאבנים, הילדה שנחבלה בראש ובגפיים מצבה הוגדר בינוני, הילד ו-2 הגברים מצבם קל. לאחר טיפול בשטח פינינו את הפצועים במסוק של מד"א ובמסוקים של חיל האוויר לבתי החולים. בנוסף טיפלנו במקום במספר נפגעי חרדה שהיו עדים למתרחש".

מפולת בנחל דוד (צילום: דוברות מד"א, דוברות מד"א )
כוחות ההצלה מסייעים לפצועים במקום | צילום: דוברות מד"א, דוברות מד"א
מד"א נחל דוד  (צילום: מד"א)
הרוג אחד ומספר פצועים נוספים | צילום: מד"א
נחל דוד  (צילום: ליאור לב, רשות הטבע והגנים)
האזור שבו התרחש האירוע בנחל דוד | צילום: ליאור לב, רשות הטבע והגנים

מרשות הטבע והגנים נמסר כי נחל דוד נסגר והמטיילים מפונים מהמקום. כביש 90 נחסם לתנועה בקטע שבין עין גדי למחסום מצוקי דרגות – בשני הכיוונים.