מעבר הגבול לסיני מתמלא בימים האחרונים בישראלים שיוצאים לחופשות הקיץ בחצי האי המצרי, והתורים נעשים ארוכים. ביום חמישי העומס במעבר הגבול צפוי להיות אפילו כבד יותר, שכן מטיילים רבים יוצאים לנפוש בסוף השבוע.

"נגמרו לילדים הקייטנות. לא רצינו שישבו בבית בלי לעשות כלום. בעוד שבועיים נגמר הקיץ אז החלטנו לקחת את הילדים לחופשה בסיני וליהנות קצת לפני תחילת הלימודים", מסבירה אושרת שנסעה יחד עם בעלה ושלושת ילדיהם לחופשה בסיני. למרות העומס בגבול, אושרת אומרת כי המשפחה הגיעה לחופשה של שבוע בסיני כך שההמתנה של כשעה בתור לא הפריעה להם.

ברשות שדות התעופה נערכים לקבלת המוני המבקרים הישראלים שיעברו במעבר הגבול טאבה לכיוון הערים והעיירות שעל קו החוף. הרשות תתגבר עובדים ומאבטחים כדי לתת שירות מהיר לבאים לסיני. ההערכה היא שעד סוף החודש עשרות אלפי ישראלים יעברו במעבר.

סיני
התורים לסיני כבר החלו
סיני
רבים מגיעים עם רכבים פרטיים וחונים במקומות לא מוסדרים

רבים מהבאים לסיני נאלצים להחנות את כלי רכבם בחניות פרטיות של תושבים בעיר ומשלמים 25 שקל ליום. עם זאת מה שהכי מטריד את הנופשים בסיני הוא עוקץ המוניות. נהגי מוניות בעיר גובים מהם בין 80 ל-100 שקל עבור נסיעה ממרכז העיר למעבר הגבול וגם בחזרה המחיר דומה.

"ביקשו מהנהג להפעיל מונה אבל הוא סירב בתוקף. הוא אמר שהנסיעה ממעבר טאבה לעיר הוא 80 שקל ואם אנחנו לא רוצים לשלם הוא לא יסיע אותנו. היו אנשים ששילמו ואחרים שהחליטו לא לשלם וצילמו את המונית והנהג והגישו תלונה למשטרה התחבורה", אומרת חן. לדבריה, נהג אחר דרש מהם גם סכום של 100 שקל. "עמדנו במעבר במשך כחצי שעה וניהלנו משא ומתן עם נהגים עד שאחד מהם הסכים להסיע אותנו בסכום של 50 שקל", ציינה חן.

יש נופשים שהעדיפו לנסוע באוטובוס מנמל התעופה רמון ומרכז העיר אילת למעבר בסכום של 5 שקלים. בכל מקרה יש לזכור כי אם מגיעים עם רכבים פרטיים, יש להחנות במקומות מוסדרים בלבד. זאת כדי להימנע מקנסות גבוהים שמחלקת העירייה.