אורחים שהגיעו בימים האחרונים למלון אורכדיאה באילת נדהמו לגלות שחתולים מטיילים באופן חופשי על שולחנות בחדר האוכל וזוללים שאריות של מזון שהשאירו אחריהם. "חזרנו לקחת מפתחות של החדר ששכחנו על השולחן, פתאום אנחנו רואים חתולים מטיילים בין השולחנות בחדר האוכל ואוכלים מהצלחות את השאריות שהשאירו האורחים שעזבו. לא הבנתי מאיפה הגיעו כל החתולים ולמה עובדי המלון לא עושים כלום כדי לסלק אותם", שחזרה ה', שגם דאגה לצלם. "שאלנו את העובדים למה לא מוציאים את החתולים החוצה, בכל זאת אולי יש להם מחלות, אז הם אמרו שאין מה לעשות והם מוגנים ואי אפשר להוציא אותם מהמלון".

לדבריה,עובדי המלון היו אדישים מאוד לתלונות שלה ושל האורחים שהיו עימה וככה גם פקידי הקבלה. "הגענו אני ועוד 25 חברים קרובי משפחה לבלות במלון, חופשה נעימה ושקטה וזה הרס לנו את ההנאה. אני אוהבת חתולים וכלבים אבל כשמגיעים לחופשה ורואים חתולים מסתובבים בין צלחות על שולחנות זו תחושה ממש לא נעימה", ציינה ה'. "באנו להתארח במלון, לא בגן חיות".

לדברי ג', אורח אחר במלון, אם הוא היה יודע שייתקל בעשרות חתולים המטפסים על שולחנות וזוללים אוכל שהשאירו האורחים הוא לא היה מגיע לנפוש במקום הזה. "יש לי חתולים וכלבים בבית אבל בית מלון צריך להיות מקום סטרילי. תפקיד המלון לתת הנאה לאורחים ולגרום להם לחוש בטוב ופה הם איבדו אותי".

הנהלת המלון הציעה לאורחים לאכול את הארוחות במלון אחר השייך לרשת ולא כולם הסכימו להצעה. "באנו לחצי פנסיון לא כדי לצאת מהמלון, אלא להישאר בו וליהנות ממה שיש לו להציע. זה ממש לא פתרון. המלון, שידע על הבעיה הזו של החתולים, היה צריך להודיע לנו מראש ואז היינו מחליטים אם לנפוש בו או לא", הוסיפה ה'.

תגובת מלון אורכידאה: "בעיית החתולים מוכרת באילת כבר עשרות שנים, הינה תופעה ממנה סובלים כל בתי המלון בעיר, והיא מטופלת על ידי הרשויות, ביניהן משרד הבריאות, משרד החקלאות ובשיתוף ופיקוח של המחלקה הווטרינרית בעירית אילת. המלון בנוי בשטח פתוח על צוק מול הים. גורמים מוסמכים דואגים לסירוסם ולעיקורם של החתולים, שהינם חיות מוגנות, ומכאן שבתום הטיפול אנו מחויבים להחזירם לשטח המלון.

"אנו עושים את מרב המאמצים לטפל בחתולים, להרחיקם מאזור חדר האוכל ברגישות הנדרשת ובאזור המלון אף
ישנן פינות האכלה לחתולים, אותן עובדי המלון דואגים למלא עם אוכל מתאים ומים, כאשר האורחים מתבקשים שלא להאכילם.

"אנו מתנצלים בפני האורחים שנפגעים מהגעת חתולים לסביבת חדר האוכל למרות הדלתות הסגורות והמאבק היום יומי של עובדי המלון למנוע זאת".