באיחור של שלוש שנים (בגלל הקורנה כמובן) מאז שהיתה אמורה אל על להפעיל את הטיסות הישירות לטוקיו, יפן, היום (ד') בשעה 20:45 תמריא בשעה טובה טיסת הבכורה - LY091. הטיסה צפויה לקחת כ-11 שעות וחצי, והיא תמריא פעמיים נכון לעכשיו בשבוע - בימים רביעי ובצאת שבת. המחירים, מחיפוש באתר החברה, יעלו החל מ-850 דולר. 

דינה בן טל-גננסיה, מנכ"לית אל על, אמרה בקיץ האחרון: "אנו נרגשים להשיק סוף סוף את היעד החדש אשר יאפשר לישראל לחוות את פריחת הדובדבן בטוקיו כבר בעונה הקרובה. יפן היא יעד מבוקש בקרב לקוחותינו אשר מצפים להשקת הקו ופתיחתו תאפשר לקדם ולפתח גם את התיירות היפנית הנכנסת לישראל. אנו ממשיכים לפעול למען הרחבת יעדים נוספים במזרח ויעדים פופולריים נוספים".

> המדריך המלא למטייל ביפן

רק לפני כחמישה חודשים יפן פתחה את שעריה באופן סופי לתיירים. כיום, ישראלים מחוסנים בשלוש זריקות יכולים להיכנס באופן חופשי למדינה. מי שאינו מחוסן צריך להציג בדיקת קורונה שלילית שנעשה עד 72 שעות מהטיסה. בנוסף, יש למלא את הטופס המקוון וגם את הפרטים בטופס הזה.

תצפית סקיי טרי טוקיו יפן (צילום: artapartment, shutterstock)
צילום: artapartment, shutterstock

View this post on Instagram

A post shared by EL AL אל על (@elalisrael)

 

"רואים גידול בביקושים ליפן"

הטיסות הישרות לארץ השמש העולה משנים לגמרי את כללי המשחק והתחזית היא שלא מעט ישראלים יחלו לטייל במדינה בקרוב. עד היום ניתן היה להגיע לטוקיו רק בטיסה עם עצירת ביניים ועל פי אתרי השוואות המחירים, מחירי הטיסות לא בעונה היות מתחילים ב-600 דולר עם זמן המתנה ארוך.

לדברי יוני וקסמן, המשנה ליו"ר אופיר טורס: "אנו רואים גידול בביקושים ליפן, במיוחד בקרב משפחות. בתקופה זו של השנה מתחילה פריחת הדובדבן וזה בהחלט מיוחד. המחירים כעת הן מחירי השקה והן צפויים לעלות בימים הקרובים". דיל לטוקיו מתאריך ה-20-26.3, כולל טיסה ישירה (אל על), מלון (כולל ארוחת בוקר) עולה 1,247 דולר לאדם כולל כבודה. 

לדברי שירלי כהן עורקבי, סמנכ"ל אשת טורס "הביקושים ליפן זינקו משמעותית עם פתיחת הטיסות הישירות של אל-על. כבר כעת הטיולים המאורגנים לפריחת הדובדבן מלאים כמעט לגמרי. החוויה של יפן היא חוויה ייחודית שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר עם שילוב מדהים בין מסורת לקדמה, תרבות מופלאה, היסטוריה מרתקת, טבע עוצר נשימה וסצנה אורבנית ללא הפסקה". טיול מאורגן של אשת טורס ליפן ל-12 ימים יעלה 4,989 דולרים לאדם בהרכב זוגי (29.3-9.4).