אם לא יהיו שינויים דרמטיים של הרגע האחרון, נכון לעכשיו, הטיסה הראשונה מישראל למרקש במרוקו צפויה להמריא ביום ראשון (25.7). ישראייר תהיה הראשונה שתמריא ליעד המדובר בשעה 08:15 בבוקר וכמה שעות אחריה, בשעה 11:30, גם אל על תצטרף לחגיגה. משך הטיסה: כ-5.5 שעות.

לאחר שהיה חשש שעניין הוויזות האישיות לא ייפתר (רק קבוצות יכלו לטוס עד היום במטרה לטייל), נראה שמצאו את הפתרון שיוכל לאפשר גם לתיירים בודדים לטוס, כאשר ניתן להיעזר בחברות התעופה או התיירות בהליך זה, או לעשות זאת בצורה עצמאית על ידי חברות פרטיות שדואגות לכך. הנפקת אשר אורכת כ-10 ימי עסקים לכן יש להיערך לכך מראש ולהזמין את הטיסה בהתאם.

מה צריך לעשות כדי להיכנס למרוקו?

  1. להוציא ויזה
  2. לבצע בדיקת קורונה עד 72 שעות לפני הטיסה (ילדים עד גיל 11 פטורים מביצוע בדיקה זו)
  3. להציג תעודת מחוסן/מחלים של משרד הבריאות 
  4. למלא הצהרה שאינכם טסים למדינה אדומה (רק מגיל 16 ומעלה)
  5. למלא הצהרת בריאות של הרשויות במרוקו

"מרגש אותי לחוות את הסיפורים שגדלתי עליהם"

בישראייר, שצפויה להיות החברה הראשונה שטסה ליעד, כבר מתחילים להתרגש ולהיערך לטיסה המיוחדת. אמיר יעקבי, דייל ראשי בישראייר, מתאר את ההכנות: "בטיסה המיוחדת הזו בחרתי בצוות עם רקע משפחתי שקשור ליעד: או שההורים של הדיילים עלו לארץ או שהדיילים עצמם נולדו ביעד. על המטוס, אירבוס 320, יהיו 5 דיילים שיקבלו את הנוסעים בתלבושות מרוקאיות מסורתיות ויחלקו כיבוד מיוחד."

טיסה למרוקו (צילום: באדיבות ישראייר)
מתכוננים לטיסה החגיגית | צילום: באדיבות ישראייר

יעקבי מוסיף: "יש התרגשות באוויר כי זה יעד שהרבה שנים רצינו להגיע אליו ולא היה ניתן. כעת סוף סוף קיבלנו אישור וכולם כבר מחכים לרגע ההמראה."

גם אלי אמסלם, דייל אוויר בישראייר, שצפוי להיות על הטיסה הראשונה למרוקו, לא מסתיר את ההתרגשות שלו: "כישראלי זה מאוד מרגש לדעת שמדינה ערבית חדשה מקבלת אותנו. ולגבי, כנכד למשפחה עם סבא וסבתא מרוקאים, מרגש אותי לחוות על בשרי את הסיפורים ששמעתי כל חיי ומתארים קשר מיוחד בין היהודים לערבים במדינה. אני בטוח שסבא וסבתא שלי היו שמחים לדעת שאני טס לשם. זה כבוד גדול עבורי".

ישראייר תציע טיסות החל מ-465 דולר לאדם.

חבילה ב-1-4.8 / 11-14.8 / 16-19.8 במלון אדם פארק ברמת חמישה כוכבים, על בסיס ארוחת בוקר, תעלה החל מ-659 דולר לאדם.

טיסה למרקש ב-349 דולר

 גם באל על מתכננים השקה חגיגית לרגל הטיסה הראשונה ליעד. בחברה יחתמו על שיתוף פעולה עם לשכת התיירות המרוקאית בטקס חגיגי שייערך בנתב"ג ביום ההמראה.

בנוסף, אתמול יצאו בחברה במבצע לזמן מוגבל (עד מחר - 21.7) בו ניתן לרכוש טיסות למרקש ולקזבלנקה החל מ-349 דולר. את הכרטיסים לטיסה ניתן יהיה לממש במהלך חודשי הקיץ יולי-אוגוסט 2021.