שוב מטיילים ישראלים עושים חגיגות ומשאירים אחריהם הרים של זבל. אחרי שבפסח האחרון המטיילים שפקדו את הטיילת בראשל"צ הותירו אחריהם ערימות אשפה, זה קרה שוב עם תחילת החופש הגדול, רק הפעם בחוף הבונים בצפון.

האירוע המכוער התרחש בשבוע שעבר לאחר שנערכה במקום מסיבת טראנס של המוני צעירים. על פי התמונות נראה שבתום המסיבה החוגגים השאירו ערימות של זבל ברחבי החוף ולא דאגו לנקות אותו למרות שבמקום מוצבים לא מעט פחי אשפה. על החוף נשארו כיסאות שבורים, בקבוקי שתייה קלה ואלכוהול, שאריות אוכל ובגדים.

חוף הבונים (צילום: רשות הטבע והגנים, יחסי ציבור)
חוף הבונים בימים נקיים יותר | צילום: רשות הטבע והגנים, יחסי ציבור

עוברי אורח ואנשים שהגיעו לנפוש בחוף ביום שלמחרת דאגו לתעד את הזבל הרב שהיה זרוק בכל מקום. "חבל שיש אנשים שהופכים פנינות טבע בישראל למזבלה", אמר ישי גל עוקרבי בעל חברת טיולי ג'יפים שמטייל הרבה ברחבי הארץ ומכיר את התופעה. "זה ממש לא מתקבל על הדעת ומי שעושה דבר כזה צריך לעמוד לדין. אסור לתת לתופעה הזו להמשיך ולפגוע באתרי הטבע ולמנוע מאנשים אחרים ליהנות מהם".

עוקרבי גם דאג לעלות פוסט כועס בפייסבוק בו כתב: "מי שהיה במסיבה בחוף הבונים ולא טרח לשים בפח את הזבל שלו (והיו פחים) הוא פח זבל מהלך ולא ראוי לעמוד לנשום ולחיות על האדמה הזאת".

הפוסט של עוקרבי הפך לוויראלי במהרה וגולשים רבים נוספים הגיבו והזדהו עם דבריו. "שתקרע להם שקית הזבל בבית אמן", "אנשים גועל נפש, חושבים שמגיע להם הכל". היו חלק מהתגובות הקשות. אחרים ביקרו את החינוך שהדור הצעיר שחגג במסיבה קיבל בבית. גולש אחר שיתף כיצד החופים בארצות הברית תמיד נקיים: "הייתי בחוף בארה"ב לא מזמן... אין שם פחי אשפה בכלל והמקום נקי לחלוטין. בדל סיגריה לא רואים".

הגולשים קראו לאתר את האחראים למסיבה ולהענישם. היו כמה שציינו שמארגני המסיבה שילמו לחברת ניקיון שתנקה את החוף אחריהם, בזמן שאחרים הגיבו שעל החוגגים היה לנקות את הזבל בעצמם ולא לחכות לחברת הניקיון.