כבר חודש שנתב"ג עובד במתכונת מצומצמת בעקבות נגיף הקורונה, אך נראה שככל שהזמן עובר המצב נהיה יותר גרוע. היום (ד', 15.4), המצב הגיע לשפל חדש ומשדה התעופה, שבזמן השיא ממריאם ממנו כ-300 טיסות של 140 חברות שונות, המריאה  ונחתה היום רק טיסה אחת של חברה תעופה אחת.

מדובר בטיסה של ישראייר ללליסבון בפורטוגל שהמריאה בשעה 08:10 במטרה לחלץ ישראלים שתקועים שם. 

אותו המטוס בדיוק הוא זה שגם בנתב"ג עם הנוסעים הישראלים בשעה 21:55.

 

בתקופה האחרונה הטיסות על לוח ההמראות והנחיתות בנתב"ג נראות כך: כשתי טיסות ביום של ישראייר לאילת, טיסה בינלאומית אחת של חברת יונייטד מניו-יורק ועוד טיסות חילוץ מזדמנות מאירופה או יעדים רחוקים. היום, בגלל שלא היו טיסות מאילת בעקבות החג והעובדה שהטיסה של יונייטד תנחת בארץ רק מחר, נוצר המצב העגום. רק ביום כיפור, בו סוגרים את המרחב האווירי בישראל לקצת יותר מ-24 דעות, יש מספרים נמוכים יותר - אפס טיסות.

לאחר יציאת החג, הפעילות בנתב"ג לא תראה טובה בהרבה כשעל לוח הטיסות צפויות להופיע רק הטיסות הרגילות לאילת ומניו יורק, לצד טיסות חילוץ נוספות ליעדים כמו פריז וברצלונה (יום שישי), מילאנו וטביליסי (יום ראשון) ובודפשט (יום שני). כל הטיסות הללו יבוצעו על ידי חברת ישראייר וחלקן בשיתוף בפעולה של דיזנהאוז ו-MAGNUS.

בתוך כך, סרטון שצולם בשבוע שעבר חושף את שדה התעופה ריק לגמרי מאדם. כל חנויות הדיוטי פרי סגורות ולמעשה רק הדייל של ישראייר שצילם את הסרטון והיה בדרכו לאחת הטיסות הבודדות שהמריאה משדה התעופה לרוסיה, נכח בהיכל הגדול של המזרקה, לאחר שעבר את הצ'ק אין והבידוק הביטחוני.