ברשות מנהל האוכלוסין ובמשרד החוץ זועמים על התנהלות של חלק מהמטיילים שחולצו לפני יומיים מפרו. מהרשויות נמסר שכחלק מנוהל החזרה לארץ, כל מי שנוחת בימים אלה בנתב"ג מחויב לחתום על טופס שהוא נכנס לבידוד ביתי. לטענתם, כ-30 מהמטיילים הצעירים סירבו לחתום על טופס זה וחלקם אף קיללו, השתעלו בכוונה  וצחקו על בקרי הכניסה לנתב"ג שקידמו את פניהם.

"זו כפיות טובה. הפכנו עולמות כדי לדאוג שהם יגיעו לארץ בריאים ושלמים, הם אפילו לא שילמו שקל על הטיסות שהיו ממומנות מראש והתנהגו בצורה מבישה. הם ידעו מראש שהם נכנסים לבידוד של 14 יום, כפי שכל נוסע ישראלי שמגיע מחו"ל עושה זאת", זעם גורם במשרד החוץ. "הובהר להם הם שצריכים לחתום על ההתחייבות הזו אבל חלקם הקטן בחר להתחכם ולהתנהג בצורה לא ראויה כלפי הבקרים שעושים את עבודתם נאמנה לילות כימים. אפילו חיכו להם סלסלות שי". 

הישראלים שנתקעו בפרו חוזרים הביתה
הישראלים שחזרו מפרו. למצולמים אין קשר לכתבה

מלבד אותם צעירים, ל-mako נודע, כי היו עוד כמה מקרים שבהם מטיילים ישראלים או נוסעים שחזרו מחו"ל ניסו להתחמק מהחתימה על המסמך המחייב אותם להיכנס לבידוד, אך לאחר שיחות ארוכות של הבקרים ואנשי מנהל האוכלוסין הובהר להם שאם לא יחתמו על הטופס הם לא יורשו להיכנס לארץ.

"ההנחיות הן ברורות. כל נוסע שמגיע מחו"ל לישראל מחויב לחתום על טופס להיכנס לבידוד ל-14 יום", הסביר עובד במנהל האוכלוסין. יחד עם זאת, במנהל האוכלוסין מבהירים שמרבית הנוסעים מתנהגים בצורה ראויה ומכבדת ושהם ממלאים את ההנחיות כנדרש.

"מבחינתנו מי שלא יחתום על הטופס לא יתקדם לביקורת הגבולות. יש במקום שוטרים שיכולים לרשום למי שמסרב קנס של עד 5,000 שקל. מדובר בצו של משרד הבריאות. לא יחתמו לא יורשו להיכנס לארץ", הבהירו במנהל האוכלוסין.