ודאי הרגשתם את ההתחממות במזג האוויר, ומה מתאים יותר ביום קיץ חם מרחצה בים? ממש בקרוב תוכלו לשוב ולממש את החוויה המצננת, ובמשרד הפנים נערכים בימים אלה לקראת פתיחת עונת הרחצה שתתרחש בשבת הקרובה.

החופים בישראל משתרעים על פני 306 קילומטרים, אך בפועל רק 6% מתוכם הם חופי רחצה מוכרזים. בחישוב מהיר תגלו שישנן רצועות חוף רבות אשר נגישות לציבור הרחב ושאינן מוכרזות לרחצה.
מדי שנה מתרחשות בחופים תאונות שונות, ובהן אף טביעות למוות. מודעות לסכנות, התנהגות נאותה ונקיטת אמצעי בטיחות בסיסיים יכולים למזער ואף למנוע את מרבית התאונות.

הכינו את הארנקים

92 מהחופים פרוסים לאורך הים התיכון והכניסה ל-83 מתוכם אינה כרוכה בתשלום. הכניסה לתשעה חופים מוכרזים תעלה לכם כסף, בהם: חוף ניצנים, חוף פלמחים, חוף דור, חוף הצוק וחוף אכזיב. על פי תקנות משרד הפנים, התשלום המרבי בחופי הים התיכון הוא 10 שקלים לאדם. מתחת לגיל 13 לא צריך לשלם, אבל לצערנו, המציאות שונה בהחלט.

אם אתם מעדיפים את האגם הקטן על פני הים הגדול, סביב הכנרת תמצאו עוד 24 חופים. שימו לב: על כניסה רגלית לכל חופי הכנרת לא אמורים לגבות מכם תשלום, אך אם אתם רוצים להיכנס עם מכונית פרטית, קחו בחשבון שמותר לגבות מכם עד 70 שקלים עבור חנייה ל-24 שעות.
אם תחליטו לשנות כיוון ולרדת לים המלח, תמצאו שם 17 חופים מוכרזים שעבור הכניסה או החנייה לא אמורים לגבות מכם כל תשלום. כך גם לגבי ארבעת החופים על ים סוף באזור אילת.
ועוד פרט חשוב: מלבד מוכר הארטיקים והסככה, יש גם מציל בסביבה. זכרו שבכל חוף מוכרז חייבים להיות שירותי הצלה.

בהכנת הידיעה השתתפה עפרי אסא

עוד ב-mako חופש: בילויים ירוקים לסוף השבוע, 7 מסלולים לאביב, יום טיול בירושלים, מסלולי אופניים לרוכבים בכל דרגה, המדריך שיכין אתכם לקמפינג, ועוד עשרות מסלולים, המלצות ואטרקציות בכל הארץ