צעיר מצרי נעצר בחשד שסימם צעירה ישראלית בת 15, הטריד אותה מינית וניסה לגרום לה לעזוב את משפחה ולהינשא לבעלים של אחד החופים בסיני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הסיפור החריג התרחש לפני כשבועיים באחד הקאמפים שבחצי האי, אשר ממוקם כ-30 ק"מ מגבול ישראל. תושבת השרון ירדה לנפוש בקאפמ החדש שנפתח לפני כמה חודשים, יחד עם בנה וידידה שלו בת 15.  

על פי החשד, אחד העובדים, תושב אלכסנדריה בשנות ה-20 לחייו, נהג להחדיר לנרגילה שעישנה הנערה במהלך חופשתה סמי הזיה, שהכילו את צמח הדאטורה, שגורם להזיות קשות. כשהיא הייתה במצב של ערפול חושים, העובד הטריד אותה מינית, ניסה לאנוס אותה, הלביש אותה בלבוש בדואי מסורתי וניסה לשכנע אותה להינשא לבעל המקום, אדם בן 56, שידע על פי החשד על המתרחש אך לא עשה דבר כדי למנוע זאת.

כשחזרה הנערה לישראל לפני עשרה ימים, אמרה להוריה כי בכוונתה להתחתן עם האדם שהכירה בסיני ולהביא לו 15 ילדים. אמה, שהבחינה במצבה הנפשי המעורער של בתה, פנתה לטיפול פסיכולוגי כדי לנסות להבין כיצד מביאים לקיצן את ההזיות בהן בתה נמצאת.

במהלך הטיפול התברר כי הצעיר המצרי המשיך להתכתב איתה גם לאחר ששבה לארץ. "אני מחכה לך שתחזרי, נעשה הרבה ילדים יחד", כתב לה בין השאר בהודעת סמס. הידיד שהיה עם הנערה בסיני ניסה להתכתב עם החשוד, אך לא הצליח עקב פערי השפה.

דאטורה (צילום: shutterstock)
צמח הדאטורה | צילום: shutterstock

מקורב למשפחה ששמע את הסיפור מאם הילדה פנה למשטרת נואיבה, שפתחה בחקירה לאחר שהאם הגישה תלונה רשמית בשגרירות מצרים בישראל. בתוך זמן קצר נעצרו בעל החוף, בנו ועובד נוסף. הקאמפ נסגר מיד למבקרים והמכשיר הסלולארי של העובד הוחרם ובו נמצאו ההודעות המפלילות.

"יאמר לזכות השגרירות שהם טיפלו בתלונה במהירות", אומר חבר המשפחה ל-mako, "המשטרה מצאה תכתובות ששלח העובד לנערה כשכל מטרתם להפוך את הנערה לכלי שרת בידם".

 דפוס חוזר

הסיפור הנוכחי מצטרף לטענות שהולכות ומתרבות מצד ישראליות על הטרדות מיניות בחופים ובבתי המלון של סיני מצד העובדים מקומיים, שלכולן דפוס דומה- סמי הזיה בתוך בקבוקי משקה פתוחים ובתה. בחודש אפריל הובאה ב-mako עדות של ישראלית שלטענתה הייתה קורבן לניסיון אונס מצד אחד הבעלים של חושה בנואיבה.

סיני (צילום: צילום מסך)
ההתכתבות של הידיד עם אחד החשודים | צילום: צילום מסך
"תוך כמה שניות לאחר שתיית התה הייתי מחוסרת הכרה ורק כעבור כמה שעות חזרתי לעצמי. כשהתעוררתי הדלת הייתה סגורה, האור כבוי למרות שלא אנחנו כיבינו אותו, חלק מבגדיי לא היו במקום והיד שלו הייתה באזור אינטימי בגוף שלי", סיפרה אז.

בתגובה, אמר בעל החושה ל-mako כי הוא היה עם 400 ישראליות בהסכמה. "אני בחור יפה בן 27, לא אנסתי אף בחורה ישראלית", אמר אז, "באים לפה עשרות אלפי ישראלים בשנה וגם תיירים מכל העולם, אף פעם לא היו תלונות נגדי. אני חושב שזה נובע מקנאה בין המטיילות או מהעובדה שאני ערבי ושהם הגיעו לישראל זה פגע להן באגו שהן היו עם בדואי ולא ישראלי".

מה ניתן לעשות במקרה חירום בסיני?

  • להשתדל להסתובב בקבוצות גדולות. רצוי גם עם גברים
  • להימנע ממה שמכונה "טיולי כוכבים" לאורך החוף בלילות
  • לא לשתות מבקבוקים פתוחים או תה שלא הייתם עדים לתהליך הכנתו
  • להיעזר במשטרת התיירות: נואיבה (0020-693500231), דהב (0020-693640188) שארם א-שייח (0020-693600675)
  • במקרים מיוחדים ניתן לפנות לשגרירות ישראל בקהיר (2023-610528)

בשגרירות מצרים בישראל סירבו להגיב לדברים.