1. פארק המים שפועל בלילה

יום אחרי ערב ראש השנה 2023, במוצ"ש 16 בספטמבר, פארק ווטרלנד יפתח לראשונה גם בשעות החשכה, עם בריכת הגלים וכל המגלשות של הפארק, ביניהן גם המגלשה הגבוהה ביותר במזרח התיכון, מוארות בשלל צבעים, ומספקות חוויה שונה לגמרי מאשר בשעות היום. להשלמת האווירה, במקום ינגן גם DJ מקומי שיקפיץ את הפארק, ויספק את האנרגיות למסיבת הלילה.

פתיחת הפעילות של פארק הלילה תתקיים לראשונה במוצ"ש ה- 16-9-2023 בשעות 20:00-00:00.

> ביקרנו בפארק המים וככה הוא נראה מבפנים

ווטרלנד אילת (צילום: ליאור אלבז)
צילום: ליאור אלבז

2. מלון חדש במונטנגרו

אשת טורס רכשה את מלון kings Park Hotel (לשעבר מלון Nikić) במרכז העיר פודגוריצה – בירת מונטנגרו. המלון, שמכיל 73 חדרים, נרכש וישופץ בעלות כוללת של 6 מיליון יורו. המלון יפתח לקהל בחודש נובמבר השנה.

רכישת המלון היא חלק ממהלך אסטרטגי של אשת טורס הרואה במונטנגרו יעד מרכזי לתיירות ישראלית בשנים הקרובות. בשנתיים האחרונות הוציאה אשת טורס ליעד כ-10,000 ישראלים מדי שנה. בשנים האחרונות מונטנגרו נהנית מ"בום תיירותי" ומתנועה מסיבית של תיירים אירופים, אמריקאים, סינים וישראלים. ב - 2017 הצטרפה המדינה לברית נאט"ו ועברה מהגמוניה רוסית להגמוניה מערבית, שמגבירה את תנועת התיירות מכל העולם.

View this post on Instagram

A post shared by Kings Park Hotel (@kingsparkhotelmontenegro)


3. מצודה בגליל הונגשה למטיילים

לאחרונה, חנכו מפקדי וחיילי עוצבת חירם (חטיבה 769) יחד עם מיזם "צבא ההגנה לטבע - מפקדים לוקחים אחריות על סביבתם" ובכללם אנשי רשות העתיקות, את מצודת הונין המחודשת בסמוך למושב מרגליות שבגליל העליון. חיילי החטיבה שיפצו בשנה האחרונה את מתחם המצודה הצלבנית שנבנתה לפני קרוב ל-1,000 שנה, עדרו, גזמו, ניקו, למדו על ההיסטוריה ובסופו של דבר הכשירו שביל טיול חדש שיאפשר למטיילים ומשפחות לגלות את העבר, לצפות את העתיד וליהנות בטבע באתר ארכיאולוגי מרשים ומיוחד. בכך, הושלם הפרויקט, שהחל ביוזמה של אורי ברגר, ארכיאולוג ברשות העתיקות.

מצודת הונין (צילום: "מיזם צבא ההגנה לטבע")
צילום: "מיזם צבא ההגנה לטבע"

4. הדוד מונופול הגיע לארץ

גיא קלימן, מנכ"ל מלון דיוויד קמפינסקי ת"א, נפגש עם אמן הפופ-ארט האמריקאי אלק אנדון, המזוהה כבר למעלה מ-15 שנה עם ציורי הגרפיטי של הדוד מהמונופול אותו החל לצייר בעקבות קריסת הוול סטריט. קליימן הציע לאנדון הצעה שאף אמן גרפיטי יכול לסרב לה - אפשרות לצייר כראות עיניו על קיר המלון ברחוב הירקון בגודל 10 מטרים על 4 מטרים. אלק ניגש למשימה וכעבור 6 שעות עבודה, שהתחילו בשעות הקטנות של הלילה, השלים את הגרפיטי כשלצד הדוד מהמונופול הוסיף את הדמות של הילד העשיר מעולם - ריצ'י ריץ.

מלון קמפינסקי

5. הנחות על הפלגות מהארץ

רויאל קריביאן יוצאת במחירים חסרי תקדים להפלגות באניית הקרוז המפוארת Rhapsody of the Seas.
מחיפה ללימסול בתקופת החגים. יציאה ב 19.9 לשלושה לילות ללימסול המחיר החל מ 305 דולר לאדם בחדר זוגי. יציאה ב 27.9 לשני לילות הפלגה מחיפה ללימסול וחזרה לחיפה, המחיר החל 223 דולר לאדם בחדר זוגי.

באנייה – בריכות (פתוחה ומקורה), ספא, חדר כושר, תיאטרון עם הופעות בסגנון ברודווי, חדר אוכל ב-2 קומות, בופה, קזינו ועוד.

Rhapsody of the seas