מתיו מיהן (Matthew Meehan), נוסע מתמיד בחברת דלתא איירליינס האמריקאית רגיל שמדי פעם יש תקלות או בעיו שירות במהלך הטיסה, אך למה שקרה לו בסופ"ש השבוע האחרון בטיסה שיצאה מאטלנטה למיאמי הוא ממש לא ציפה.

>> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

"ישבתי בכיסא ומיד הרחתי משהו לא טוב", אומר מיהן. "בהתחלה חשבתי ששוב מדובר במטוס שלא נוקה כמו שצריך, אך מהר מאוד שמתי לב שגם שאר הנוסעים שמסביבי אוטמים את האף ומתלוננים על ריח מאוד מסריח. ברגע שהתכופפתי מתחת לכיסא כדי להטעין את הטלפון הסלולרי שלי מיד שמתי לב שישנה צואה שמרוחה על הרצפה ועכשיו היא גם הייתה מרוחה על הנעליים שלי".

מיהן והנוסע שישב לידו הלכו מיד לקדמת המטוס על מנת להפנות את תשומת הלב של הדיילים, שהיו עסוקים עדיין בלקבל את הנוסעים פנימה, על המפגע התברואתי החמור. "הדייל אמר לי 'אתה צוחק עליי? הייתי בטוח שנפתרנו מהכל'. כלומר, הדיילים ידעו על כך ולא טיפלו בזה כמו שצריך. מסתבר שבטיסה לפנינו ישב כלב, רועה גרמני, שלא הצליח להתאפק".

היות ומיהן, נוסע ותיק בחברת דלתא, מכיר את הנהלים ומודע לכך שחברת דלתא מחזיקה חומרי חיטוי במיוחד לאירועים חריגים מסוג זה. לטענתו, הצוות לא עשה בהם שימוש ואף הציע לו מגבון לח כדי לנקות את המושב והנעליים שלו. "הם טענו שאין להם חומרי ניקוי אחרים במטוס, למרות שאני יודע שזה לא נכון", אמר מיהן. "אחרי שהתעקשתי הם הביאו לי אלכוהול רגיל, כזה ששותים, כדי שאחטא את הנעליים שלי". 

מיהן הבין שצוות הדיילים לא מוכן לעזור לו וממשיך לדאוג להעלות נוסעים כל הזמן. "פניתי לנציגים כדי להבין איך זה יכול להיות והם אמרו לי שהם מחוייבים להמשיך להעלות נוסעים. הם טענו שהאחריות על הניקיון היא לא שלהם אלא של צוות השער והם עסוקים כרגע. לבסוף דיברתי עם הנציגה שלהם והם העבירו את האחריות לצוות הניקיון. אחרי לא מעט זמן בו דרשתי לקבל פתרון נאמר לי שאני צריך לבחור אם לשבת או לרדת מהמטוס, כי צריך להמריא".

מטוס דלתא איירליינס בקו תל אביב ניו-יורק (יח``צ:  יחסי ציבור )
"אמרו לי לשבת או לרדת מהמטוס". מטוס של דלתא איירלנייס | יח``צ: יחסי ציבור

אחרי שמספר נוסעים נוספים התלוננו על הריח והלכלוך, צוות הדיילים ניקה את האיזור עם נייר, ללא שום שימוש בחומרי חיטוי יעודיים למצב שכזה. "אחרי שפעם נוספת סירבו לבקשתי לנקות את האזור בצורה ראויה ואף איימו לזרוק אותי מהמטוס, הבנתי שאין לי ברירה וישבתי במקומי למשך השעתיים של הטיסה". 

לאחר שמיהן פרסם את המקרה ברשתות החברתיות חברת דלתא הגיבה למקרה: "ב-1 לנובמבר טיסה 1949 החלה להעלות נוסעים לפני שפעולות הניקיון במטוס הושלמו. דלתא מתנצלת בפני הלקוחות שלה שנפגעו מהאירוע ותציע להם פיצוי כספי. בטיחותם ובריאותם של לקוחותינו ועובדינו נמצאים בראש סדר העדיפויות שלנו ואנו עורכים תחקיר מקיף על מנת לוודא שמצב כזה לא יחזור על עצמו".