משטרת אוסטרליה נמצאת כעת בנמל התעופה של סידני לאחר שתקרית חריגה במטוס שכבר המריא הובילה לחזרתו מחשש לאירוע טרור. צוותי הקרקע תומכים כעת בשירותי החירום בניהול האירוע ומסייעים לנוסעים המבוהלים.

על פי הדיווחים, טיסה 122 של מלזיאן איירליינס, שיעדה בבירת מלזיה קואלה לומפור, נאלצה לשוב על מסלולה לאחר שנוסע "איים על הצוות" ושאל אותם אם הם "עבדים של אללה".

המטוס המדובר נמצא כעת בקצה אחד של מסלול הנחיתה, רחוק ככל האפשר ממטוסים ומבנים אחרים ומוקף במשאיות כיבוי, כך מדווח ה-West Australian. על פי הדיווחים המקומיים, נוסעים הועברו לחלק האחורי של המטוס בעוד שכמה אנשי צוות נשארו עם הנוסע המפריע. שלוש שעות אחרי הנחיתה עלו סרטונים שמציגים שוטרים שנכנסים למטוס ומצווים על שאר הנוסעים מבלי לקחת איתם את הציוד האישי.

נוסע שהיה על הטיסה מתח ביקורת על תגובת החירום ושאל ברשתות החברתיות: "איפה אבטחת נמל התעופה? עברה הרבה יותר משעה מאז שהמטוס נחת בחזרה!".

דובר נמל התעופה אישר כי טיסות אחרות עדיין ממריאות ונוחתות, אך המליץ ​​לנוסעים לבדוק את מצב הטיסה שלהם. עד כה בוטלו 16 טיסות פנים נכנסות ו-16 יוצאות, אם כי לא בוטלו טיסות בין לאומיות. ישנם עיכובים של עד 90 דקות בטיסות פנים אחרות.

בהצהרה מסרה מלזיה איירליינס: "מטעמי בטיחות, הקברניט קיבל את ההחלטה לחזור לסידני. הטיסה, שנשאה 194 נוסעים וחמישה אנשי צוות, נחתה בשלום בשעה 15:47. הבטיחות והנוחות של הצוות והנוסעים שלנו הם בעלי חשיבות עליונה עבור מלזיה איירליינס".