נראה שלאיטליה מתחיל להימאס מכמויות התיירים ומההתנהלות שלהם ברחבי המדינה. בדיוק מסיבה זו הודיעו הרשויות בארץ המגף על קנס אסטרונומי שיכול להגיע ל-100 אלף דולר על פגיעה באתרים היסטוריים, לאחר שפעילים למען איכות הסביבה צבעו את אחת המזרקות במדינה שצבע שחור. כעת, המלחמה בתיירים עולה שלב, ובעיר הנמל הציורית פורטופינו (Portofino) בצפון נאבקים בתיירי האינסטגרם.

עבור אותם מטיילים המחפשים לצלם את התמונה המושלמת בפורטופינו, יחולו כללים חדשים שעלולים בסופו של דבר לגרום להם לשלם קנס של כמעט 460 דולר (כ-1,690 שקל), אם הם יתעכבו יתר על המידה באותו מקום.

לשם הסדר הנכון של הדברים, אזורי המתנה להולכי רגל אמורים להתחיל לפעול במטרה לעצור את הצפיפות, כך מדווח ה-Sunday Times. שני "אזורים אדומים" כבר הוכנסו לרשימת האזורים שבהם ידוע כי תיירים עוצרים לצילומי סלפי, כאשר ראש העיר של פורטופינו, מתאו ויאקבה, מקווה שהכללים ישימו קץ ל"כאוס האנרכי", כפי שהוא מכנה את המצב הנוכחי. "המטרה היא לא להפוך את המקום ליותר אקסקלוסיבי אלא לאפשר לכולם ליהנות מהיופי שלנו", אמר. "אנחנו רוצים להימנע ממצבים מסוכנים הנגרמים מצפיפות".

 פורטופינו איטליה (צילום: Alberto Masnovo, shutterstock)
אל תתעכבו יותר מדי עם הסלפי | צילום: Alberto Masnovo, shutterstock


האיסור החל במהלך חופשת הפסחא, כאשר נצפתה עלייה של 12 אחוז במספר התיירים, עם 1.7 מיליון מבקרים במהלך החג באיטליה. הכללים יישארו בתוקף עד 15 באוקטובר, משעות מהבוקר ועד 18:00 בערב. 

החוקים החדשים מגיעים כאמור על רקע החזרה המסיבית של תיירים לאיטליה לאחר הירידה הדרמטית במספרי המבקרים בעקבות מגפת הקורונה. במדינה כבר נכנסים לכוננות קיץ, ומציבים הגבלות ונהלים שמטרתם להקל על העומסים שצפויים בנקודות פופולריות כמו העיר וונציה, אתרי התיירות ברומא כמו הקולוסיאום והוותיקן, דמי כניסה לערים היסטוריות וחופים.