בכל אירופה מתכוננים לקיץ עמוס בתיירים ובחלק מהמקומות אף יגבילו את כמויות המבקרים על מנת לאפשר לתושבים לקיים את חייהם עם מינימום הפרעות.

אחת המדינות שהכי חוששות מהקיץ הקרוב, שצפוי לשבור את השיאים שהיו לפני הקורונה, היא איטליה. בתוך כך, בארץ המגף כפר פירסמו למשל שיאכפו הגבלות על כמות המבקרים במקומות כמו חוף אמלפי, דמי כניסה ורישום לוונציה ואיים שונים במדינה יסננו מבקרים

> המדריך המלא למטייל באיטליה

לאחרונה פורסם גם שכל מי שירצה לבקר בחופים של סרדיניה, אחד מהיעדים הכי מבוקשים שנמצאים במערב המדינה, יוכל לעשות זאת רק בעזרת רישום ותשלום מראש. החלטה שהורסת לגמרי את אחד היתרונות הגדולים של הרביצה בים - הספונטניות. 

איך זה יעבוד? לכל חוף תהיה הגבלת כמות מקסימלית בכל רגע נתון, וכל מי שירצה לבקר בחוף יצטרך להזמין מראש את השעה שבה יגיע. כך למשל, בחוף Gabbiani, יהיה מקסימום של 300 מבקרים בו זמנית;  בחוף Mariolu תהיה הגבלה ל-700 מבקרים; בחוף Goloritze מקסימום של 250 מבקרים ועוד. 

בנוסף, בחוף Spiaggia La Pelosa לא ניתן יהיה לפרוס מגבות חוף, ומי שיעשה זאת יסתכן בקנס של 100 אירו. כמו כן, יהיו חופים שהכניסה אליהם יהיו בתשלום של 6 אירו. 

View this post on Instagram

A post shared by Blue Line Boat Tours - Arbatax (Nu) (@bluelineboattours)

כדי להבטיח כניסה, יש להוריד את אפליקציית Heart of Sardinia ולהזמין מקום בחוף שאתם מעוניינים להגיע אליו לפחות 72 שעות לפני (אמרנו שהספונטניות מתה). בחופים שיש לשלם אליהם דמי כניסה ניתן לשלם מראש או בכיסה למקום.