מטייל ישראלי נפל מגובה 40 מטר במפל בהודו ופונה לבית החולים במצב בינוני. זה קרה ביום שישי בשעות הצהרים כאשר הצעיר, מטייל בשנות העשרים לחייו, הגיע למפל ואשישט שבהרי ההימלאיה לא הרחק ממנאלי. בשלב מסוים מעד וצנח כמה עשרות מטרים לתחתית המפל כשהוא חבול בכל גופו ואיבד דם רב.

"נפילה מגובה כזה יכולה להסתיים בטרגדיה", מספר ל-mako אחד המחלצים שהגיעו למקום, "היינו צריכים להגיע אליו במהירות כי כל דקה היא קריטית".

הרב מנחם בקוש, שליח חב"ד ומתנדב ב"איחוד הצלה", יחד עם כמה מקומיים ומנוח שמאלץ מ"הבית הישראלי" השיגו אלונקה והצליחו במאמץ להגיע למטייל הפצוע ולהעניק לו טיפול ראשוני.

במקביל אחת המטיילות יצרה קשר עם החמ"ל של חיליק מגנוס וחברת הביטוח שבה בוטח הצעיר, שהזעיקו למקום אמבולנס מקומי ודאגו להעבירו לבית החולים.

זירת הנפילה בהודו
המפל ממנו נפל הצעיר

"כשהגענו למקום הוא איבד הרבה דם", סיפר הרב בקוש, "אם הוא היה נשאר במקום עוד זמן רב הוא יכול היה למות. הוא נפל מגובה של 40 מטר. אחד המקומיים הביא לי אלונקה ויחד עם עוד כמה אנשים סחבו את המטייל החוצה מהמפל עד להגעת האמבולנס".

הרב בקוש שהה לצדו של המטייל בבית החולים המקומי עד אשר קיבל את תוצאות הבדיקה אשר קבעו שהוא סובל משבר באגן ופגיעות בגב. לאחר שיפור נוסף במצבו הוא הוטס לטיפול בבית החולים בניו דלהי.

מירון קרליק מנהל דף הפייסבוק 'הודו- מטיילים עם מירון' שיבח את פעילות הישראליים והמקומיים שסייעו בהצלתו של המטייל וביקש לחדד נושא ביטוח הנסיעות שיכול להציל חיים. "לא מאמין שהתנהלות כזאת היה קורה אצל תיירים זרים אחרים. במקרים כאלה אני גאה להיות ישראלי".

זירת הנפילה בהודו
הפינוי מזירת הנפילה