ונציה אולי נחשבת לאחד המקומות הרומנטיים בעולם, אך לא רחוק ממנה ולמעשה בלגונה בה היא ממש ממוקמת יושב אי כל כך רדוף שעד לפני כמה שנים אף תייר לא הסכים לבקר בו. כעת, מסתבר, האי פובגליה (Poveglia), אחד המקומות המפחידים בעולם, בדרך להפוך לאתר נופש יוקרתי - אם רק יבוא האדם הנכון עם הכיס הנכון ויממש את הפוטנציאל שלו.

אדמה המורכבת מאפר ועצמות אדם

עם התפרצותה של מגיפת הדבר באיטליה במאה ה-17, אלפי מתים וחולים שנפגעו מהמגפה נשלחו למות, להיקבר או להישרף באי. בסה"כ כ-100,000 איש מתו על האי, כך שאדמתו, לטענת החוקרים, ממש מורכבת מאדמה, אפר ועצמות אדם. מאות שנים אחרי, נבנה במקום גם בית חולים לחולי נפש בו התגלה כי אחד הרופאים במקום התעלל במטופליו עם ניתוחי מח לא הכרחיים. לאחר מכן הסתבר, שחוליו של הרופא בכל זאת התנקמו בו בדרכם, שכן הוא החל לדמיין שרוחות הרפאים של החולים שהרג רודפים אותו - על כן לבסוף השליך את עצמו מגג בית החולים.

אי רדוף (צילום: paranormalocean.com)
האם זה מה שיציל את איטליה מחובות הענק שלה?? | צילום: paranormalocean.com

אי רדוף (צילום: muchmoremuchier.com)
בית החולים והמשרפות עומדים נטושים באי | צילום: muchmoremuchier.com

>> עוד בערוץ החופש:

מה עושים בפסח? כל ההמלצות
הכינו את הארנקים: המדריך לשופינג בברלין
מחיר החופש: כמה יעלו לכם ויזות לחו"ל?

ואם זה לא היה הזוי מספיק עבורכם, על פי דיווח ה-Daily Mail, חוקרים של תופעות על טבעיות טוענים שמצאו במקום רמות גבוהות של פעילות. הקורבן המפורסם ביותר הינה מריה הקטנה, שמתה במגיפה והופרדה מהוריה בזמן שהמגיפה פרצה, אך לטענת אותם חוקרים היא עדיין זועקת מעבר ללגונה לביתה במלמוקו.

עד עכשיו האי פובגליה עמד נטוש ונאסר על תיירים לבקר בו, אבל כעת הממשלה האיטלקית מציעה למכירה אותו בניסיון לכסות את החוב המצטבר של המדינה. מה שבטוח הוא שמי שירכוש את האי הוא אחד שאוהב סיפורי אימה טובים ומוכן גם לשוטט בין הריסות בית החולים, הכנסייה והמשרפות שעדיין קיימות בו.

אי רדוף (צילום: muchmoremuchier.com)
מוזמנים להצטרף למכירה הפומבית | צילום: muchmoremuchier.com

אי רדוף (צילום: utaot.com)
החוקרים מצאו רמה גבוהה של פעילות באזור | צילום: utaot.com

חוזה שכירות של 99 שנה

אבל המסתורין סביב האי לא נגמר כאן. מגיש תכנית טלוויזיה בשם “Ghost Adventures” התעקש שהוא קיבל דיבוק מרוח רפאים בזמן שביקר בפובלגיה. גם הוונציאנים מלאים באמונות תפלות על האי ורואים בו גיהנום לנשמות רעות. אחד המקומיים אף אמר על המקום, "כאשר אדם רשע מת, הוא מתעורר ב- Poveglia".

ורק ממשלת איטליה מקווה שהייחודיות של האי תעניין יזמים לבנות מלון יוקרתי עליו והיא אף מציעה שכירות של 99 שנים לבנייה על הקרקע. כמו כן, במכירה הפומבית יוצאו למכירה ארמון מהמאה ה-15 וכנסיה מרהיבה. הממשלה מקווה לגייס 500 מיליון אירו (2.4 מיליארד שקלים) מהמכירה בעבור 150 נכסים בבעלות המדינה.

אי רדוף (צילום: panoramio.com)
האם היזמים יגלו עניין? | צילום: panoramio.com>> מה עושים בפסח? כל ההמלצות לחג