הרשויות בתאילנד הודיעו לפני מספר ימים שהחוף המפורסם "מאיה ביי", אליו הגיעו אלפי תיירים ביום בשיט מקופיפי, לא יפתח בשנים הקרובות. 

הסיפור העצוב של אחד המקומות האהובים בתאילנד, אליו הגיעו גם לא מעט ישראלים, התחיל בשנת 2000 אז יצא הסרט המפורסם - "החוף" עם ליאונרדו די קפריו. מאותו הרגע הוא הפך לאתר עלייה לרגל וכ-5,000 תיירים היו מגיעים אליו בכל יום, בניגוד למאות בודדות לפני יציאת הסרט.

מחפשים לאן לטוס? הכנסו למדריך היעדים של mako

עם השנים, כמות התיירים הפכו את המקום הפסטורלי למלוכלך ומוזנח יותר ושונית האלמוגים במקום נהרסה, עד שבפברואר 2018 הודיעו הרשויות בתאילנד שהן סוגרות אותו למספר חודשים עד שישוקם מחדש במטרה להחזירו לימיו היפים. כך, בחודש יוני באותה השנה הוא נסגר לגמרי לתקופה של שלושה חודשים, שבסיומה הודיעו שהשיקום לא עבד והמקום יישאר סגור לתקופה בלתי מוגבלת

כעת מסתבר שהסאגה לא נגמרה וברשויות המקומיות הוציאו כאמור הודעה שרק ב-2021, לכל הפחות, יוכלו התיירים לחזור למקום, אך גם אז מספר המבקרים יוגבל משמעותית וכמות מצומצמת של סירות יורשו להגיע.

"החוף נהרס לחלוטין ומיום ליום אנחנו מגלים שזה מאוד קשה לתקן את הנזק שנעשה", טען נציג מקומי. "בכל חודש אנחנו עושים הערכה מחודשת לגבי המצב האקולוגי במקום, ולצערי לא נראה שיפור עד עכשיו. הכוונה היא לא לסגור אותו לצמיתות, אבל אנחנו חייבים לעשות צעדים קיצוניים כדי להציל את הים שלנו".