לפני חודש (1.3) המריאה הטיסה הישירה הראשונה של אל על לטוקיו. בכך, היא קירבה את העיר הכי מיוחדת ומשוגעת בעולם לישראל. ובאמת, הביקושים לחופשות בטוקיו, וביפן בכלל, נמצאים בעלייה, במיוחד בתקופה הזו כשאצלנו יש את חופשת הפסח וביפן חוגגים את תקופת הסאקורה (Sakura) - פריחת הדובדבן. 

> המדריך המלא למטייל ביפן

על פי משרד התיירות היפני - JNTO, הפריחה ראשונה נראתה כבר ב-14 במרץ השנה, כ-10 ימים מוקדם מהממוצע השנתי, מכיוון שהטמפרטורה יחסית חמה יותר השנה. ההנחה היא שהסאקורה תגיע לפריחה מלאה מוקדם מהרגיל וניתן להתעדכן במצב הפריחות באתר ייעודי ומעודכן.

View this post on Instagram

A post shared by JNTO Jakarta #WisataJepang (@jntoid)

יפן נפתחה לתיירים באוקטובר השנה, כך שמלבד לישראלים הרבים שפוקדים אותה כעת, תיירים מכל העולם חזרו לטייל בה בהמוניהם. בשנת 2019, לפני המגיפה, ביקרו במדינה יותר מ-30 מיליון מטיילים מכל רחבי העולם, מתוכם יותר מ-44,000 הגיעו מישראל. השנה הם צופים שמספרים אלה יישברו.

איך מתכננים ביפן למשוך את התיירים?

על פי JNTO הם עובדים על 3 יוזמות תיירות: תיירות בת קיימא, הרפתקאות ותיירות יוקרה. בתוך כך, בשנה שעברה, הושק מגזין דיגיטלי חדש שבו מוצגים 50 חוויות טיול בר קיימא ביפן, ממעיינות חמים ועד מקומות לינה, תרבות אוכל. המטרה היא להנגיש את המגוון העצום של חוויות הטיול במדינה - ולתת כבוד למערכות האקולוגיות הטבעיות, להיסטוריה התרבותית העשירה ולתוצרת המקומית שלה. בנוסף, השנה תתקיים פסגת טיולי ההרפתקאות העולמית בהוקאידו בספטמבר. 

פארק שינג'וקו גוין טוקיו יפן (צילום: ESB Professional, shutterstock)
מצד אחד ערים אורבניות - מצד שני טבע מדהים | צילום: ESB Professional, shutterstock

לעוד פרטים ומידע, מוזמנים לבקר באתר התיירות היפני

נכון לעכשיו (2.4), כל הנוסעים הנכנסים ליפן צריכים להציג אישור חיסון, המוכיח שלוש מנות או יותר. מי שאינו מחוסן צריך להציג בדיקת PCR שלילית שנעשתה עד 72 שעות לפני מועד ההמראה של הטיסה שלו.

בשורה התחתונה: למי יפן מתאימה?

אם גם אתם מתלבטים האם לנחות במדינה המיוחדת הזו, במשרד התיירות סיפקו לנו כמה פרטים שיכולים לעזור לכם: יפן מורכבת מסדרה ארוכה של איים המשתרעים על פני 3,300 ק"מ מצפון לדרום, זה אומר שמטיילים יכולים לחוות מגוון רחב של אטרקציות במהלך השנה. לדוגמה, הוקאידו (Hokkaido) בצפון יפן מציעה חופשת חורף עם שלג, בעוד שבאוקינאווה (Okinawa) בדרום יש אקלים סובטרופי המציע חופים חוליים ושונית אלמוגים מרהיבה.

יפן מציעה גם חוויות קולינריות ברמה גבוהה. טוקיו למשל, היא ביתם של הכי הרבה מסעדות בעלות כוכבי מישלן בעולם.

טוקיו יפן (צילום: Takashi Images, shutterstock)
אין בעולם מקומות כמו טוקיו | צילום: Takashi Images, shutterstock

"בין אם אתם מחפשים טבילה תרבותית, הרפתקאות קולינריות או נוף טבעי יפהפה, אנו מאמינים שליפן יש משהו להציע לכולם ללא קשר לגיל או עם מי אתם מטיילים", אומרים ב-JNTO.