פלמה דה מיורקה, העיר המרכזית באי האקזוטי של מיורקה שבספרד, היא יעד אהוב ומובקש בעיקר אצל התיירים מאירופה. כ-10 מיליון מטיילים מגרמניה, בריטניה, איטליה ועוד פקדו את המקום בשנת 2017. מי שמגיע לבקר באי יכול ליהנות מחופים יפים, קתדרלות אייקוניות מהמאה ה-13 ואווירת בטן גב מושלמת עם נופים מהפנטים.

>> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

אך לצד כל אלה, לאחורנה נאלצו התיירים שחלמו להגיע לחופשה מפנקת להתמודד עם חוויה די מסריחה, תרתי משמע. לא מעט תושבים ומטיילים שביקרו בחופים המפורסמים של Can Pere Antoni ו-Ciutat Jardí, נתקלו בצואה, שתן וניירות טואלט שנפלטו מאחד מצינורות הביוב ברחובות הראשיים הישר לתוך חופי הים.

אין תמונה
צואה במים
אין תמונה
ניירות טואלט זרוקים בכל מקום
נופשים באי האהוב (צילום: Sascha Baumann, GettyImages IL)
החופים של פלמה דה מיורקה בימים יפים יותר, עמוסים בתיירים | צילום: Sascha Baumann, GettyImages IL

"זה ממש מבחיל. במים יש ריח של שתן. ממש  צריך לכסות את האף במקומות מסויימים", מעידים תיירים שביקרו במקום. "זה המצב בחופים כבר כמה שנים", טען אחד התושבים. "האי מעולם לא היה מלוכלך ומזוהם כל כך. זה ממש מביש לצאת לרחובות ככה".

מעבר לתחושה הלא נעימה, בשלטונות העיר מוטרדים מהסכנה התברואתית וכבר מספר פעמים נאלצו לסגור את החופים על מנת לבצע בדיקה של מי הרחצה. "זו חוויה שלא התיירים והלא התושבים צריכים לעבור", הודו במועצת העיר והבטיחו לטפל בתקלה בהקדם. כרגע החופים נמצאו ראויים לשחייה והם פתוחים לציבור הרחב, אך יחד עם זאת המראה והריחות במקום לא נעימים ובטח לא מזכירים חופים אקזוטיים.