זה לא סוד שהאבטחה בשדות התעופה ועל המטוסים היא אחת הקפדניות והקשוחות ביותר שיש. מאז אירועי ה-11 בספטמבר, אף אחד כבר לא לוקח סיכוני בטיחות מיותרים. זה בדיוק מה שלמדו על בשרם תשעה נוסעים בסביבות גיל ה-50 שאחד מהם צעק "אללה אכבר" כבדיחה, רגע אחרי שעלו על המטוס.

המקרה המוזר התרחש אתמול בשעות הצהריים המוקדמים בטיסה של חברת ריינאייר שעמדה להמריא מבריסל למדריד. חבורת האנשים המדוברת, שככל הנראה הגיעה שיכורה לטיסה, כבר עלתה והתיישבה במטוס כשלפתע אחד מהם צעק "אללה אכבר" והוסיף שיש פצצה בתא המטען.

כמובן שברגע שזה קרה, אף אחד לא ממש צחק מהבדיחה ולמקום הוזעקו כוחות ביטחון רבים. במקרים כאלה הנוהל מחייב להוריד את כל הנוסעים מיידית מהמטוס וזה אכן מה שקרה. "קברניט הטיסה לא לקח סיכונים", אמר פיטר דה-וולי, מהמשטרה הפדרלית. "אחד מהאנשים הלא אחראיים הללו אמר דברים שלא אומרים על מטוס, כנראה שהוא חשב שהוא ליצן. כמובן שהבדיחה הזאת גרמה להמון אנשים לדאוג ממש".

בהמשך, כל המזוודות הורדו מהמטוס ונבדקו אחת אחת, גם על ידי כלבים משטרתיים, עד שהיה ברור שאין באמת פצצה בגוף המטוס. אחרי כל העיכובים הללו ולאחר שהתשעה הועברו להמשך חקירות בשדה התעופה, כל שאר הנוסעים חזרו למטוס, שהמריא בעיכוב של יותר משעתיים וחצי.

"אנחנו לא נסבול התנהגות כזו", אמר הדובר של חברת ריינאייר. "הבטיחות של הנוסעים ואנשי צוות הטיסה היא בעדיפות הראשונה אצלנו. עכשיו העניין עבר לטיפול המשטרה המקומית והם אלה שימצו את הדין עם הנוסעים שהתפרעו".

(מקור)

  >> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש