בשבועות האחרונים לא מעט מדינות התחילו לפתוח את שעריהן לתיירים. כך למשל, קפריסין נפתחה השבוע למספר מדינות ובתוכן גם ישראל, מדינות האיחוד האירופי החלו לפתוח את הגבולות בינין לבין עצמן ועכשיו מדינה נוספת, ומאוד מסקרנת קבעה תאריך יעד לפתיחת הגבולות - המלדיביים. 

שר התיירות המקומי, עלי וואחיד (Ali Waheed), הודיע שמדינתו תפתח את שעריה ללא כל דרישה של בדיקה מקדימה או הסגר, לתיירים מכל המדינות, בתחילת יולי. היום המדויק בחודש עדיין לא הוחלט, אך המתווה של הפתיחה כבר הוסכם.

נגיף הקורונה הגיע לאיים לפני שלושה חודשים, בשלב יחסית מאוחר לעומת מדינות אחרות בעולם. לאחר שנמצאו שני חולים ראשונים במדינה ב-8.3, במלדיביים החליטו להגיב מהר ותוך כמה ימים החלו לסגור את הריזורטים השונים ובכך לנסות למגר את הנגיף במהירות. כיום, כשלושה חודשים אחרי, במלדיביים ישנם 833 חולים פעילים ו-8 מתים מהקורונה באוכלוסיה המונה כ-400 אלף איש.


מדינת האיים שנמצאת באוקיינוס ההודי התקבעה בשנים האחרונות כיעד המושלם לחופשת בטן גב מפנקת. הריזורטים שבנויים על המים, האירוח ברמה הגבוהה והנופים המרהיבים, שכולם החלו לקבל חשיפה גדולה באינסטגרם, הפכו אותה ליעד הכי נחשק בעולם וגם הישראלים כבר התאהבו.

כמובן שכעת, אחרי הקורונה, החופשה החלומית במלדיביים תראה אחרת לגמרי ובריזורטים השונים במדינה כבר מתכוננים לארח בצורה בטיחותית: עם שגרת ניקיון מוגברת, מדידות חום לצוות העובדים ומערכת צ׳ק אין מקוונת שתאפשר כניסה ישירה לחדרים. 

כמו כן, בשטחי האתרים ימוקמו תחנות חיטוי לעובדים ואורחים והמשטחים באזורים הציבוריים יחוטאו במרווחי זמן של 20 דקות ולכל הפחות 3 פעמים ביום. כל חפץ שאורח צפוי לגעת בו יחוטא לפני שיוגש וציוד תאורת UV-LED ישמש לבדיקת רמת הניקיון.

המלדיביים (צילום: יחסי ציבור)
בריזורטים כבר נערכים | צילום: יחסי ציבור

בחברת 'ספיריט הפקות עולם', המתמחה בטיולים למקומות אקזוטיים, מציינים שבינתיים ניתן למצוא טיסות מישראל באוגוסט במחיר של 800 דולר עם טורקיש איירליינס, או 825 דולר עם אירופלוט.

יחד עם זאת, נכון לעכשיו בישראל עדיין לא הכריזו על תאריך בו ייפתחו את הגבולות והתיירים החוזרים מחו"ל עדיין מחויבים בבידוד של 14 יום. ההוראה הזו כרגע תקפה עד לסוף החודש, אך ייתכן ותוארך פעם נוספת גם בחודש יולי.