אירוע חריג נרשם השבוע בשדה התעופה של קנזס סיטי, כאשר עובד העמסה של נרדם בתא המטען של חברת אמריקן איירליינס מדגם בואינג 737 והמריא לשיקגו, מרחק של כשעה וחצי טיסה. 

>> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

העובד שככל הנראה היה שיכור, שובץ למשמרת הלילה והיה חלק מהצוות שהכין את המטוס שהמריא בשעה 5:52 בבוקר. במהלך ההעמסה, העובד החליט לתפוס תנומה מבלי ליידע את שאר העובדים ובסוף ההעמסה, אף אחד לא הבחין שמישהו חסר. היות וחל איסור על שימוש בטלפונים סלולריים בזמן העבודה על רמפת ההעמסה, לעובד לא הייתה יכולת להתקשר ולדווח על מצבו. כך, העובד המנומנם התגלה רק כאשר המטוס נחת בשדה התעופה של שיקגו בשעה 7:30 בבוקר. 

דובר חברת התעופה של אמריקן איירליינס, רוס פיינשטיין, אמר שבחברה בודקים את נסיבות האירוע ושנכון לעכשיו העובד הושעה מעבודתו, אך לא יועמד לדין. כמו כן, אף אחד מהצוות שעבד באותה המשמרת בקנזס סיטי לא צפוי לעונשים כלשהם. 

"חברת אמריקן איירליינס מאוד מודאגת מהאירוע שהתרחש", אמר פיינשטיין. "כרגע אנחנו בעיקר דואגים לוודא שאותו עובד לא נפגע פיזית מהאירוע ואסירי תודה שזה לא נגמר בצורה חמורה יותר. למזלנו המקום בו הוא נרדם היה מאוורר ומחומם".

מנוע מטוס (צילום: יחסי ציבור, shutterstock)
"בודקים את נסיבות האירוע". אילוסטרציה | צילום: יחסי ציבור, shutterstock

פרופסור ביל וולדוק, מומחה לבטיחות בתעופה, טוען שתא המטוס, בו הרבה פעמים מובילים גם בעלי חיים, הוא מקום לא מסוכן. "בתא המטען יש בקרת חמצן וטמפרטורה", טוען וולדוק. כמו כן, הוא מציין שהמקרים הללו, מוזרים ככל שיהיו, כבר קרו לא מעט פעמים.

"לא מעט עובדי העמסה נשכחים בתא המטען בגלל שהחליטו לקחת תנומה", טוען וולדוק. בשנת 2015 לדוגמה, מטוס של החברה שטס מסיאטל ללוס אנג'לס, נאלץ לחזור על עקבותיו לאחר ששמע דפיקות מבטן המטוס של עובד שנשכח בתא המטען. במקרה הזה העובד גם הפר את האיסור על שימוש בסלולרי והתקשר למוקד 911 עד שהקשר איתו אבד. גם הוא חולץ לבסוף בשלום.