חודש דצמבר מביא איתו לא מעט סיכומי שנה ובתוכם גם סיכומים שונים בתחום התיירות. והנה סיכום אחד שמביא לנו הרבה כבוד: על פי מדד של יורומוניטור אינטרנשיונל (Euromonitor International) ירושלים היא יעד התיירות הצומח בעולם, עם עלייה של לא פחות מ-38 אחוזים לעומת השנה שעברה.

>> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

את הזינוק הגדול של עיר הבירה מייחסים ל"יציבות בטחונית יחסית ודחיפה שיווקית חזקה". ובכלל, על פי המדד, בכל העולם חלה עלייה של כ-5 אחוזים בכמות התיירים לעומת שנת 2017, כש-1.4 מיליארד תיירים ביקרו ביעדים השונים מסביב לגלובוס. 

עוד ברשימת היעדים הצומחים ניתן למצוא את צ'נאי, אגרה ודלהי מהודו במקומות השני, השלישי והרביעי בהתאמה. במקום החמישי נמצאת פונטה קאנה ברפובליקה הדומיניקנית, בואנוס איירס במקום השישי ודוחה במקום השביעי. בכלל, ברשימת הערים המתפתחות ניתן למצוא לא מעט ערים מאזור המזרח התיכון ואפריקה הודות לשנה שקטה יחסית מבחינת טרור.

בנוסף לזאת, המדד פירסם את רשימת עשרת הערים הכי מתויירות בעולם, כאשר את המקום הראשון תופסת הונג קונג עם כמעט 30 מיליון תיירים, אחריה נמצאות בנגקוק במקום השני, לונדון במקום השלישי, סינגפור רביעית, מקאו חמישית, פריז שישית, דובאי שביעית, ניו יורק שימינית, קואלה למפור תשיעית ושנזן מסין סוגרת את העשירייה.