אנחנו שומעים לא מעט סיפורים מוזרים בטיסות, אבל בסיפור כזה עדיין לא נתקלנו: מייקל בראדלי, טייס בחברת איזי ג'ט, יצא לחופשה משפחתית בטיסה עם החברה בה הוא עובד וגילה שהוא ממש לא הולך לשבת במקום שהוקצה לו בטיסה. 

מחפשים לאן לטוס? הכנסו למדריך היעדים של mako

כמו כל הנוסעים, בראדלי ומשפחתו הגיעו לשדה התעופה במנצ'סטר, עשו צ'ק אין והיו בדרכם לעלות על הטיסה לאליקנטה בספרד. באותו הזמן הם התבשרו שהטיסה מתעכבת בשעתיים. לאחר שבראדלי בירר את הסיבה לעיכוב, הוא גילה שהקברניט לא הגיע לטיסה ואף אחד לא מצליח לתפוס אותו. לפי מה שהבין, לטיסה באותו הזמן לא היה מועד להמראה.

בראדלי, שבמקרה הביא איתו את רישיון הטיסה שלו, ניגש לצוות והציע את עזרתו. בצורה מפתיעה, הצוות נעתר לבקשתו ואף שמח על כך. רגע לפני שהמטוס יצא לדרך, בראדלי ביקש את אישור שאר הנוסעים למהלך. הוא הציג את עצמו בכריזה ושאל אם למישהו יש התנגדות. "אישתי ממש רוצה להגיע לחופשה שלה", הוא אמר. הנוסעים הריעו לו כמובן. 

"אנחנו מודים לטייס שלנו שיצא לחופשה והתנדב להטיס מטוס", אמר דובר חברת איזי ג'ט. "העניין תואם מולנו ולפני שניתן האישור לכך, ביררנו האם הטייס נח מספיק ועומד בכל הדרישות שצריך. בטיחות היא כמובן הדבר הראשון בסדר העדיפויות שלנו".