בפעם השלישית השנה - שיא חדש באטרקציות נשבר בדובאי. אחרי שבפברואר נשבר השיא לנדנדה הגבוהה בעולם ובאפריל נשבר השיא לבריכת האינפיניטי הגבוהה בעולם, כעת הודיעו בעיר המשוגעת בעולם שנשבר השיא לבריכה העמוקה בעולם.

הבריכה, בעומק של 60.02 מטרים, היא חלק מאטרקציה תיירותית חדשה בשם Deep Dive Dubai, והיא מדיחה מהפסגה בריכה בפולין בעומק של 45 מטרים. הבריכה העצומה היא בנפח מים של שש בריכות שחייה אולימפיות, וקיבלה את התואר הרישמי של ספר השיאים של גינס ב-27 ביוני. 

מי שרוצה להגיע ולצלול בבריכה, חייב כרגע להזמין מקום מראש, אך בהמשך השנה המקום צפוי להיפתח גם לקהל הרחב. נסיך הכתר של דובאי, שייח' חמדאן בן מוחמד בן רשיד אל מכתום, שידוע בחיבתו לצלילה, היה אחד הראשונים שחנכו את המתקן החדש. 

View this post on Instagram

A post shared by 진우강사 (@dive__gb)

 

View this post on Instagram

A post shared by Minnalfm Malaysia (@minnalfm_malaysia)

View this post on Instagram

A post shared by Deep Dive Dubai (@deepdivedubai)

הבריכה המקורה שוכנת בתוך מבנה בצורת צדפה והמים בה מחוממים ל-30 מעלות. מי שיצלול לעומקה יגלה עיר שלמה שנמצאת מתחת למים, עם מערכת תאורה וסאונד משוכללות, ארקייד תת ימי ודירות עירוניות של ממש. בתוך הבריכה העמוקה ישנן 56 מצלמות שנועדו לאבטח את הצוללים במקום ולהבטיח את שלומם. 

"יש לא מעט בריכות צלילה עמוקות בעולם, אבל זו כל כך הרבה יותר מעניינת", אמר מנהל ה- Deep Dive Dubai, ג'רוד יבלונסקי ל-CNN. "יש כאן כל כך הרבה דברים שזה ממש לא הוגן לקרוא למקום 'בריכה'."

למי שלא זוכר, בדובאי ניתן למצוא גם את האקווריום הכי גדול בעולם, את פארק המים הכי גדול בעולם, את הבניין הכי גבוה בעולם, הקניון ובקרוב תושלם הבנייה של גלגל הענק הכי גדול ועוד.