נכון להיום, כבר לא נשארו הרבה מדינות שדורשות להציג מסמכים שונים כמו אישור על חיסונים או בדיקת קורונה כדי להיכנס ולטייל במדינה. לצד זאת, עדיין יש מספר מדינות שנשארו סגורות לעולם כשמעל כולן, אחת המדינות הכי סגורות בעולם היום, זו סין.

>> בקרוב? המדריך המלא למטייל בסין

>> כך נראה הכאוס בסכיפהול

נכון להיום, תיירים בעלי ויזה בלבד או מי שהוציא אישור מיוחד, נדרשים להיכנס לבידוד של שבוע במתקן מיוחד ועוד שלושה ימים בבית, לפני שיוכלו להסתובב "חופשי" תוך הגבלות ומעקבים. בתוך כך, רק לאחרונה מחוזות רבים בסין נכנסו להסגר הרמטי לאחר שחלה עלייה של חולים באומיקרון. בשורה התחתונה: בפועל, אין איך לטייל היום במדינה.

יחד עם זאת, אתמול הודיעה ממשלת סין על כוונה להחל בהקלות לתושבי חוץ. על פי טיוטת התקנות החדשה שפורסמה, תיירים יוכלו להיכנס במעברי הגבול היבשתיים ולטייל באתרים שונים במדינה, אם יעשו זאת כחלק מקבוצה מאורגנת שתקבל אישור כניסה מראש, בו מפורט המסלול המדויק שתעבור. המטרה היא לחזק את אתרי התיירות שנמצאים בצמוד לגבול.

בייג'ינג, סין (צילום: HelloRF Zcool, ShutterStock)
בייג'ינג | צילום: HelloRF Zcool, ShutterStock

סין גובלת עם 14 מדינות בסך הכל, ביניהן וייטנאם לאוס ונפאל שאהובות מאוד על התרמילאים הישראלים.

לצד ההקלה המסתמנת והמשמחת, עדיין לא צויין מתי היא צפויה להיכנס לתוקף, או האם קבוצת התיירים תצטרך להיכנס לבידוד כלשהו לפני שתוכלו לטייל. אך עצם ההקלה בכניסת קבוצות מאורגנות, היא כבר בשורה משמעותית לתיירים, אחרי שהמדינה הכי סגורה בעולם, נעלה את שעריה לפני שנתיים וחצי.