גם בחורף, סיני ממשיכה להיות יעד מבוקש למטיילים ישראלים שמחפשים מקום קרוב ונעים לצאת בו לחופשה. לאחרונה, רבים שהגיעו למעבר טאבה סיפרו על תופעה מפחידה בה נהגי מוניות גדולות התנפלו עליהם והציעו להם לנסוע במוניות שלהם בטענה שהם היחידים שקיבלו אישור של המשטרה המקומית לבצע הסעות. כמובן שהמחיר אותו הם גבו היה מופקע.

"זה היה ממש מפחיד. זו פעם ראשונה שלי ושל החברים שלי בסיני. עוד לא הספקנו להתארגן מהיציאה של מעבר הגבול ושישה נהגי מוניות, שבאו עם סוג של מיני וואן, התנפלו עלינו בצעקות וביקשו שנעלה פנימה. התווכחנו איתם אבל הם דחפו וצעקו. היו שם גם שני שוטרים שאמרו שאין מה לעשות שזה מוניות שרק בהן צריך לנסוע במצרים, אז עלינו פנימה", שחזר יובל תושב רחובות. "נסענו לכיוון ביר סוויר. כשהגענו שילמנו 200 שקל (כ-1,000 לירות). כמה שעות לאחר מכן כמה מטיילים שהגיעו לחושות בביר סוויר סיפרו ששילמו רק 50 שקל. הבנו שעקצו אותנו ושמדובר בקומבינה של שוטרים ושל נהגי המוניות לעשות עלינו עוד כסף".

גם גילה, תושבת אשדוד, סיפרה על חוויה דומה שעברה ביחד עם בעלה וזוג חברים לפני כמה שבועות: "הטעות הכי גדולה שלנו היתה שלא הזמנו נהג מונית מראש כפי שעושים מרבית המטיילים. חשבנו שזה כמו בארץ שעוצרים מונית ונוסעים. הגענו למעבר הגבול ועוד לפני שהספקנו לצאת החוצה קפצו עלינו כמה נהגי מוניות, צרחו שניכנס למוניות שלהם ואמרו שהם היחידים שמותר להם להסיע נוסעים. זה לא היה רחוק מאלימות פיזית. הם ממש לקחו את המזוודות והכניסו פנימה.

"תוך זמן קצר הגיע שוטר וביקש שנעלה למוניות שלהם. לא רצינו להתעמת איתו אז מהפחד עלינו ונסענו איתם לכיוון ראס-א-שטן. כשהגענו הם ביקשו שנשלם להם 1,500 לירות (כ-300 שקל). זה נשמע מוגזם אבל לא רצינו לריב איתם, אז שילמנו וזהו".


מאז שהגבול עם סיני נפתח למטיילים ישראלים, נהגי מוניות מקומיים, שעובדים על פי החשד עם שוטרים מצריים במטרה לעקוץ, מונעים מנהגי מוניות אחרים לעבוד במקום, תוך שהם מגרשים אותם בסיוע שוטרים.

היו כמה ישראלים שהתעמתו עם הנהגים והשוטרים וסירבו לעלות למוניות. "זה היה קרוב מאוד לאלימות", סיפר ו'. "הם ניסו בכוח לדחוף אותנו למוניות שלהם. היה שם שוטר שאיים שיעצור אותנו אם לא נעלה. אני ושלושה חברים שלי סירבנו והתעקשנו לא לעלות, הבנו שעוקצים אותנו. השוטר איים שיעצור אותנו אבל החלטנו שנחכה למוניות אחרות. היו רגעים מפחידים, פחדנו שיעצרו אותנו. בסוף הם עזבו אותנו,  אבל זו הייתה חוויה לא נעימה בכלל."

מטיילים ותיקים ממליצים להזמין מראש נהגי מוניות לגבול ולנסוע עימם. פתרון אחר הוא לנסוע באוטובוס במחיר של 15 לירות (שלושה שקלים).