ג''יימי ואיימי, זוג תיירים בריטיים, שיצאו בחודש שעבר לחופשת הכל כלול בקורפו, יוון, רק רצו לברוח מכל הצרות, אך אלה תפסו אותם גם מעבר לים.

השניים, שיצאו לחופשה בתחילת חודש אוגוסט, עשו בדיקת קורונה כמתבקש, קיבלו תוצאה שלילית והזמינו מקום במלון חמישה כוכבים במטרה ליהנות מהחופשה הכי מפנקת שיש. כשנחתו בשדה התעופה באי הם נאלצו לעשות בדיקת קורונה מדגמית נוספת (כמו שגם הישראלים מחויבים לעשות בהגעה ליוון) ומשם המשיכו למלון והמתינו 24 שעות מבלי לצאת מהחדר, כפי שנאמר להם לעשות.

לאחר שעברו 24 השעות והשניים לא קיבלו הודעה מהרשויות, הם יצאו והחלו בחופשה לה כל כך חיכו. 

לצערם, לאחר 4 ימים, בזמן ששהו בהפלגה בים, הרשויות ביוון יצרו קשר עם איימי והודיעו לה שהיא נמצאה חיובית לנגיף. "בשעה 9:30 בבוקר הטלפון של איימי צילצל והודיעו לה שהיא חיובית", משחזר ג'יימי בראיון לסאן הבריטי. "קיבלנו הוראה לחזור מיד לחדר המלון שלנו ולחכות לרופא שיגיע בשעות הקרובות". 

לאחר שלוש שעות הגיע איש מהרשויות המקומיות והורה לאיימי לבוא איתו. כעברו כשעה וחצי נוספות ג'יימי הצטרף אליה והם הועברו למלון אחר שנמצא במרחק חצי שעה נסיעה. השניים טוענים שהתנאים בו היו מחפירים. 

"הגענו למלון, הצביעו לנו על שני חדרים מפתחות בדלת והורו לנו להיכנס", מתאר ג'יימי. "מעבר לזה לא הסבירו לנו שום דבר. קיבלנו חדרים אחד ליד השני ונאסר עלינו להיפגש. בחדר היו נמלים, לא היה אינטרנט, בטלוויזיה לא היו ערוצים בשפה שלנו והאוכל היה לא אכיל. נאלצתי לישון עם בגדים ומגבת על הראש כי הכל היה מזוהם. על המיטה היה מונח מכתב בו צוין שהקשר מול המלון צריך להיעשות דרך המייל, אבל הרשת לא עבדה והיה קשה לתקשר עם מישהו".

ג'יימי ממשיך: "כדי לדבר האחד עם השנייה יצאנו למרפסות הקטנות שבמלון. זו חוויה לא נעימה. לא אכלתי בשלושה הימים הראשונים מכיוון שהרגשתי רע בגלל כל המצב".

לאחר שבוע ג'יימי עשה בדיקת קורונה, יצא שלישי והורשה לעזוב את מלון הבלהות. בניגוד אליו, איימי נאלצה להישאר בבידוד עוד שבעה ימים. "זה הפך להיות אפילו יותר קשה מאותו הרגע", אומר ג''ימי. "אמרו לי שאני צריך לישון במלון נפרד ולא יכול להישאר קרוב לבת הזוג שלי".

לאחר שעבר השבוע השני, איימי עשתה בדיקה נוספת ויצאה שלילית. "זה לא הגיוני שהיא חיובית ואני שלילי. היינו כל הזמן ביחד", טוען ג''ימי. לאחר ששיחררו את איימי, השניים ישר עלו על מטוס בחזרה הביתה, לא לפני ששילמו לא מעט כסף כדי לעשות בדיקה פרטית על מנת לזרז את התהליך ועל כל הלילות הנוספים שישנו בנפרד. 

חופשה מהגיהנום (צילום: מתוך instagram)
צילום: מתוך instagram

"איימי נותרה מאוד נסערת אחרי המקרה הזה. לקח לה כחמישה ימים להתאושש ולחזור לעצמה", מתאר ג'יימי. "קשה להסביר מה זה עושה לך כשאתה לכוד בתוך חדר בארץ זרה ולא מסוגל לאכול. זה מרוקן אותך נפשית ופיזית".