אחרי שהמוני התיירים חזרו לאיטליה, לאחר שנתיים בהן אף אחד לא העז להתקרב למדינה, באזור חוף אמלפי (Amalfi) שבדרום ארץ המגף, נזכרו כמה קשה להתנהל באזורם בצפיפות ופקקי התנועה, והחליטו להגביל את כמות התיירים שיכולים לנסוע בכל יום בדרך המפורסמת שלאורך החוף.

למי שלא מכיר, הדרך של חוף אמלפי, שנמצאת באזור נאפולי, מאופיינת בכפרים קטנים וציוריים שביניהם מחברים כבישים צרים ומפותלים. בעונת הקיץ הדרך הזו מלאה במכוניות של תיירים שנוסעים בין הכפרים השונים. הדבר מוביל לפקקי תנועה רבים, סיכון בכביש וקושי רב בניהול השגרה של המקומיים.

כאמור, אחרי שנתיים בהן המקומיים נהנו מקצת שקט ודרכים פנויות, התיירים חזרו ברגע להציף את האזור ולתושבים נמאס. לכן, אתמול (ד') נכנסו חוקים חדשים שצפויים לצמצם בחצי את כמות המבקרים בחודש אוגוסט העמוס ובסופי השבוע עד אליו. 

אמלפי (צילום: F R i M A G E S, shutterstock)
הכפר הכי מפורסם באזור. אמלפי | צילום: F R i M A G E S, shutterstock

כך יגבילו את התיירים בחוף אמלפי

כל מי ששכר רכב ולוחית הרישוי שלו מסתיימת במספר זוגי יכול לנסוע בדרך המפורסמת שאורכה כ-22 ק"מ בין וייטרי סול מארה (Vietri sul Mare) לפוזיטנו (Positano), במהלכה גם עוברים באמלפי, רק בתאריכים זוגיים. מי שלוחית הרישוי שלו היא אי-זוגית, יכול לנסוע בכביש המפורסם רק בתאריך אי-זוגי.

יחד עם זאת, יניב שמן מומחה ומנהל קבוצות הפייסבוק "דרום איטליה למטיילים", מציין שבפועל "תיירים אשר נכנסים לאזור ויש ברשותם אישור למלון או דירה באזור המאלפי, יכולים להיכנס חופשי ללא קשר למספר לוחית הזיהוי, בהצגת אישור שהייה אם יידרש מהם להציג. מי שנמצא כבר באזור הפנימי של האמלפי יכולים לנוע חופשי בין העיירות באופן חופשי. בנוסף, כרגע לא ידוע איך והאם ההגבלה הזאת יכולה להיאכף בשטח בחודשי הקיץ".

כמו כן, החוקים הללו חלים על רכבי תיירים בלבד, להוציא אוטובוסים ורכבי הסעה משותפת, בין השעות 10:00 ועד 18:00. מי שיפקח על כך זו המשטרה המקומית. עד חודש אוגוסט החוק הזה יחול רק בסופי שבוע ובמהלך חודש אוגוסט החוק יחול לאורך כל ימי החודש.

החוק גרם לחלק מהקומיים לשמוח מאוד, שכן זה מצמצם באופן ניכר את מספר כלי הרכב של התיירים על הכביש. "אנחנו מוצפים במשך ארבעה או חמישה חודשים בשנה, והתושבים מתקשים לחנות ולהשתמש במכונית כדי להגיע מכפר אחד למשנהו", אמר תושב מקומי ל-CNN. "ניסיתי פעם לנסוע לפגישה של רופא שיניים במרחק של 10 מייל וזה היה אסון"

אמלפי (צילום: Shutterstock - StevanZZ)
הנסיעה לאורך החופש היא בכבישים צרים ומפותלים | צילום: Shutterstock - StevanZZ

מצד שני, בעלי עסקי תיירות טוענים שהחוק לא הגיוני היות והתיירים המזדמנים לא יודעים מראש איזה לוחית רישוי יקבלו והדבר יכול להרוס את תוכניות החופשה שתוכננה. "תיירים צריכים להיות מסוגלים לעזוב מתי שהם רוצים כדי להגיע לשדה התעופה או לתחנת הרכבת או לסלרנו" אמר בעל צימרים באזור.